За два роки й девʼять місяців повномасштабної війни Росія скоїла 762 злочини проти медіа та журналістів

Дата: 25 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

У період з жовтня до листопада 2024 року в Україні зафіксували п’ять злочинів, скоєних Росією проти журналістів та їхніх редакцій. Серед них – обстріли телевізійних веж, юридичний тиск, а також примусове закриття медіа через воєнні дії. Загалом за час великої війни Росія скоїла 762 злочини проти засобів масової комунікації та їхніх працівників.

Про це йдеться в новому звіті Інституту масової інформації. 

Фото: Детектор медіа

Зокрема, у жовтні стало відомо про загибель телеоператора з Маріуполя та військовослужбовця Олексія Андрєєва. Його вважали зниклим безвісти з 29 листопада 2023 року поблизу села Богданівка Бахмутського району на Донеччині. Поховання відбулося 2 листопада 2024 року в Чернівцях.

У Харківській області російські дрони пошкодили телевежу в Лозовій. Через це трансляція національного мовлення відбувалася з перебоями.

У місті Дніпрі через наслідки війни припинив роботу медіахолдинг “Відкритий”. Власники ухвалили рішення зупинити діяльність телеканалу до моменту перемоги України у війні.

Також російський суд заочно заарештував журналіста румунського видання HotNews Мірчу Барбу. Його звинувачують у незаконному перетині кордону та відеозніманні в районі Суджі Курської області РФ.

Крім того, два медіа стали об’єктами кібератак. Постраждали редакції “Детектора медіа” та запорізького сайту inform.zp.ua. Відповідальність за атаку на “Детектор медіа” взяло на себе російське хакерське угруповання. Запорізька редакція також пов’язує інцидент із Росією, оскільки регулярно висвітлює злочини російських військових на тимчасово окупованих територіях області.

Нагадаємо, що начальник Головного управління розвідки (ГУР) генерал-лейтенант Кирило Буданов під час форуму “Геноцидні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни” розповів, що до так званих розстрільних списків, які Росія планувала використати в разі окупації України, входили вчителі, ветерани АТО, журналісти, громадські, релігійні діячі та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter