З початку карантину в столичній підземці за відсутність маски склали 148 протоколів

Дата: 04 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

З початку карантину столичні правоохоронці склали 148 адміністративних матеріалів за порушення карантину в метрополітені. 

Про це повідомили в Нацполіції. 

Через карантин метро не працювало в Києві та інших містах України майже два місяці. Роботу підземки відновили в травні, однак лише за умови дотримання певних правил.

За словами поліцейських, зі 148 адміністративних протоколів, що встигли скласти за час дії карантину, 63 вже скерували до суду. Троє осіб отримали штраф 17 тисяч гривень, а на 85 громадян наклали штраф за неправильне носіння індивідуальних засобів захисту в метро.

“Поліцейські в першу чергу націлені на проведення профілактичної роботи серед громадян та наголошують на необхідності не лише носіння засобів індивідуального захисту, але й правильного їх використання. На порушників, котрі категорично не погоджуються з законними вимогами поліції, правоохоронці на місці складають адміністративний протокол”, – розповів начальник превентивної діяльності управління поліції в метрополітені Олександр Киричук.

У поліції наголосили, що окрім накладання штрафів поліцейські також надають захисні маски тим, хто їх не має і Відповідно до ст. 8 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за кошт державного та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, – коштом підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, а також фізичних осіб..

Нагадаємо, що станом на червень правоохоронці встигли виписати українцям штрафів на 5 млн грн. За даними правозахисників, найбільше протоколів поліцейські склали на Дніпропетровщині, Харківщині та в Києві. Водночас судді, які вирішували, чи карати порушників карантину, зазвичай ухвалювали рішення на їхню користь, а тому тільки в 10,8% випадків люди отримували штрафи за неносіння масок.

Водночас відомо, що половина українців вважає обґрунтованими більшість весняних карантинних заборон. Найбільшою підтримкою серед громадян користується вимога 14-денної ізоляції для тих, хто приїжджає з-за кордону чи з непідконтрольних уряду територій (72%), і заборона проведення масових заходів для більш ніж 10 осіб, зокрема культурних, розважальних та спортивних (63%).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: