Єврокомісія та Польща допоможуть повернути вивезених до РФ українських дітей – речниця ЄК

Дата: 27 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Європейська комісія та Польща започатковують ініціативу щодо пошуку українських дітей, яких росіяни незаконно вивезли з тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомила речниця Єврокомісії Дана Спінант на брифінгу в Брюсселі, повідомляє  “Європейська правда”.

Речниця Єврокомісії Дана Спінант

За її словами, з початку вторгнення окупаційна влада відправила тисячі українських дітей до Росії.

Викрадення українських дітей – це велика соціальна проблема, трагедія та злочин. Саме тому разом з Польщею ми запускаємо цю ініціативу за підтримки агентств ООН. Мета – об’єднати сили для збору доказів, щоб знайти викрадених дітей, а відповідальні за злочини були притягнуті до відповідальності“, – зазначила речниця Єврокомісії.

Вона додала, що детальна інформація про ініціативу буде оприлюднена за кілька днів.

Нагадаємо, що, за офіційними даними Росія вже депортувала з України 16 тисяч 221 дитину, але справжня кількість може бути значно більшою. Так, за даними з відкритих джерел, озвученими в РФ, Росія вивезла з України 738 тисяч дітей. 

Відомо, що дітей депортують до 57 регіонів Росії, зокрема до Сибіру.

В організації примусової депортації українських дітей підозрюють омбудсмана Росії Тетяну Москалькову та співробітників її офісу. Зокрема, йдеться про передання представниками Європейського інституту омбудсмана двох українських дітей, які перебували в Австрії, представникам РФ.

За оцінюванням дослідників Лабораторії гуманітарних досліджень факультету охорони здоров’я Єльського університету, від 24 лютого 2022 року понад 6 тисяч українських дітей потрапили до таборів “ідеологічного перевиховання” та всиновлення. 

Значну кількість дітей, які перебувають у цих таборах, вивезли з окупованих регіонів Донеччини та Луганщини, деяких – з Харківської, Херсонської та Запорізької областей.

Щоб ускладнити процес пошуку українських дітей та їхнє повернення до родин, росіяни змінюють їхні персональні дані: ім’я, прізвище та навіть вік. 

Росія також змінила своє національне законодавство, щоб полегшити процедуру всиновлення українських дітей російськими громадянами. 


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки депортації українців на територію Російської Федерації та Білорусі, що сталися під час російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу iy@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.

За згодою заявника отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter