ЄС вимагає від Росії та підконтрольних їй бойовиків відкрити доступ на окупований Донбас

Дата: 25 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Європейський Союз вимагає від Росії та підконтрольних їй бойовиків відкрити доступ через лінію розмежування для представників місії ОБСЄ та гуманітарних організацій.

З такою заявою виступив представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.

Жозеп Боррель
 
Минулої суботи, 21 березня бойовики закрили свої КПВВ та не пускають на окуповану територію людей нібито для недопущення поширення коронавірусу. За це час, за даними Держприкордонслужби, бойовики не пропустили через лінію розмежування на окуповану територію 29 осіб, зокрема, спостерігачів ОБСЄ.

“Вкрай важливо, щоб Росія і підтримувані нею збройні формування надали СММ ОБСЄ, організаціям ООН, неурядовим організаціям і МКЧХ свободу пересування через лінію дотику”, – йдеться у заяві. 

Боррель наголосив, що спостерігачі повинні мати безпечний, надійний і безперешкодний доступ по всій Україні, включаючи непідконтрольні уряду райони Донецької і Луганської областей. 

“Безперешкодний доступ місії в і з неконтрольованих державою районів має важливе значення для надання надійної інформації про події на місцях, як це передбачено в Мінських угодах, і для забезпечення виконання її мандата на всій території країни. У нинішніх умовах ще більш важливо, щоб продовжувала доставлятися гуманітарна допомога людям в цих районах. Агентства ООН, неурядові організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста повинні мати безперешкодний доступ до нужденних на всій території Донбасу”, – закликають у ЄС.

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.  З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більш ніж 10 людей у салоні. 

За цей час Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину.

З 22 березня тимчасово припинений пропуск через лінію розмежування на Донбасі осіб та транспортних засобів. Обмеження уряд ввів і на перетин КПВВ із окупованим Кримом 

Правозахисники вже встигли звернутись до РНБО та Міністерства з питань реінтеграції з проханням не ізолювати тимчасово окуповані райони Донеччини, Луганщини та Крим, оскільки це загрожуватиме життю та здоров’ю їхніх мешканців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: