За три дні бойовики на Донбасі не пропустили на окуповану територію майже тридцять людей

Дата: 24 Березня 2020
A+ A- Підписатися

З 21 березня проросійські бойовики на Донбасі не пропустили через лінію розмежування на окуповану територію 29 осіб, зокрема, спостерігачів ОБСЄ.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі. 

Минулої суботи бойовики закрили свої КПВВ та не пускають на окуповану територію людей нібито для недопущення поширення коронавірусу. З 22 березня Україна також тимчасово припинила пропуск через лінію розмежування на Донбасі осіб та транспортних засобів. Однак, за даними Держприкордонслужби, командувач ОС приймає окремі рішення щодо пропуску людей. Від початку обмежувальних заходів прийнято вже 429 таких рішень. Проте бойовики їх ігнорують. 

“Особам, стосовно яких керівництвом Об’єднаних сил було прийнято окремі рішення щодо пропуску, проросійські бойовики відмовляли у в’їзді на тимчасово окуповану територію України без пояснення причин та повертали їх у так звану “сіру зону”. За вказаний період прикордонниками забезпечено повернення на контрольовану територію України 29 таких осіб, серед них люди, які, зокрема, мали й документи з зареєстрованим місцем проживання на тимчасово окупованій території”, – розповіли прикордонники. 

На КПВВ “Новотроїцьке” та “Гнутове” також зафіксували випадки недопуску на тимчасово окуповану територію патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому роз’яснень щодо причин відмови у доступі бойовики їм не надавали.

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.  З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більш ніж 10 людей у салоні. 

За цей час Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину.

З 22 березня тимчасово припинений пропуск через лінію розмежування на Донбасі осіб та транспортних засобів. Обмеження уряд ввів і на перетин КПВВ із окупованим Кримом 

Правозахисники вже встигли звернутись до РНБО та Міністерства з питань реінтеграції з проханням не ізолювати тимчасово окуповані райони Донеччини, Луганщини та Крим, оскільки це загрожуватиме життю та здоров’ю їхніх мешканців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: