ЄС назвав надмірними обмеження, які влада Німеччини ввела на кордоні через мутований штам коронавірусу

Дата: 23 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Європейський Союз вважає деякі вимоги, встановлені владою Німеччини щодо перетину кордону із сусідніми Чехією та Австрією, непропорційними.

Про це повідомляє Spiegel.

У ніч на неділю, 14 лютого, Федеральна поліція Німеччини виставила пости на прикордонних переходах між Баварією, а також Саксонією та Чехією і австрійською федеральною землею Тироль. Офіційною причиною цього стало поширення мутованого штаму коронавірусу в сусідніх країнах. 

Згідно з новими правилами, кордон країни можуть перетинати лише особи, які працюють у медичній сфері або на підприємствах “критичної інфраструктури”, а також водії вантажівок та ті, хто їде на похорон. Зупинила влада й рух потягів та автобусів через кордон. Поліцейським, які зупиняють автомобілі та перевіряють у водіїв мету подорожі, треба показати також негативний тест на коронавірус. 

Після запровадження обмежень їх розкритикувала комісарка ЄС із питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес.

“Страх перед мутаціями коронавірусу зрозумілий. Але водночас залишається фактом і те, що від вірусу неможливо захиститися за допомогою закритих кордонів”, – зазначала вона. 

У листі, які надіслала владі країни Єврокомісія, обмеження назвали надмірними та необґрунтованими.

“Ми вважаємо, що очевидної мети Німеччини – захисту громадського здоров’я в умовах пандемії – можливо досягнути й з менш жорсткими обмеженнями”, – зазначають у документі. 

Німеччині дали 10 днів на реагування, після цього теоретично ЄС може ініціювати процедуру про порушення, але такий крок, як зазначають журналісти, вважають малоймовірним. Схожі листи з критикою коронавірусних обмежень на кордоні отримали також влади Бельгії, Угорщини, Данії, Швеції та Фінляндії.

Нагадаємо, що після початку масових кампаній вакцинації у Всесвітній організації охорони здоров’я виступили проти обов’язкового підтвердження щеплень від ковіду для міжнародних поїздок. Незадовго до цього з такою пропозицією виступали в Греції. 

Міжнародна правозахисна організація Freedom House ще в травні 2020-го заявляла, що пандемія ковіду створила переломний момент у світі, який може поглибити тенденцію занепаду демократії. Підбиваючи підсумки року, правозахисники повідомили, що в шести десятках країнах світу влада грубо порушувала права людини під час стеження за дотриманням карантину, зокрема виселяла, била та навіть убивала людей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: