Вже понад 2 тисячі охочих записалися до кадрового резерву для деокупованого Криму. Набір триває
Понад 2 тисячі осіб зголосилися працювати над відновленням Криму після його деокупації. До резерву продовжують подаватися представники, зокрема, державного, військового, медійного та громадського сектору.
Про це у своїй колонці на УП та під час форуму “26-2-14. Війна почалась в Криму” повідомила представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, повідомляє кореспондент видання ZMINA.
Вона наголосила на важливості навчання кадрового резерву і нагадала, що з ініціативи представництва в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочалася підготовка за магістерськими програмами “Постконфліктне урядування” та “Урядування на повоєнних територіях”, яка здійснюється на державне замовлення Міносвіти та Нацагентства України з питань державної служби.
Крім того, Таміла Ташева нагадала про онлайн-курс із підвищення кваліфікації для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування щодо окремих аспектів державної політики з питань деокупації й реінтеграції півострова “ProKrym: державна політика реінтеграції Криму”.
“Ми вдячні колегам з Міжнародного інституту менеджменту, з яким ми опрацьовуємо піврічну програму для вищої управлінської ланки для деокупованих територій. Ми сподіваємося, що такі ініціативи підтримають інші вищі навчальні заклади, щоб ми могли масштабувати ці навчальні можливості й щоб через них пройшло більше студентів”, – сказала Таміла Ташева.
Також Україна готує кадри, які працюватимуть у туристичній сфері вільного Криму.
“Для нас важливо, що ми будемо повертатися до Криму не зразка 2014 року, де продають ліжко-місця. Вкрай важливо, щоб літній період був не єдиною туристичною порою року, а щоб туристичний сезон тривав цілий рік на півострові”, – наголосила Таміла Ташева.
Крім того, іноземний та український бізнес зобов’язалися зайти до Криму відразу після його деокупації.
Таміла Ташева переконана, що півострів стане магнітом для інвесторів та молодих людей.
“Ми впевнені, що після деокупації Криму, після повернення до Криму української держави, стабільності та безпеки, після впровадження в Криму всіх реформ, які були впроваджені на всій території України, ми зможемо збудувати новий Крим, з інноваційними підходами до економіки, людського потенціалу, новими підходами у всіх сферах, де будуть забезпечені відновлення та реалізація прав корінних народів України: кримських татар, кримчаків і караїмів, а також національних меншин”, – додала представниця президента.
Водночас вона висловила бажання одного дня побачити, як молоді люди, обираючи місце для свого розвитку та життя, говоритимуть про різні міста рідного Криму.
Нагадаємо, 2023 року Представництво президента України в АРК спільно з Національним агентством з питань державної служби та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій ініціювало експериментальний проєкт із формування резерву працівників для деокупованих територій.
До резерву публічних службовців для Криму можуть записатися всі охочі. Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оприлюднив детальний алгоритм дій для громадян, які бажають зареєструватися до резерву фахівців для роботи на деокупованих територіях.
У січні ZMINA повідомила про запит з боку держави стосовно університетів щодо формування якісного кадрового резерву для деокупованих територій. Низька, за оцінкою Міносвіти, якість освіти стала однією з причин для обговорень про реорганізацію Таврійського національного університету імені В. Вернадського шляхом приєднання до Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Тільки для деокупованого Криму знадобляться 50 тисяч спеціалістів різних галузей.
Дії російських та окремих кримських депутатів, їхня співпраця з незаконними парамілітарними формуваннями свідчили про підготовку до захоплення півострова Росією.