Внаслідок обстрілу окупантами селища Дворічне на Харківщині загинув пенсіонер
17 лютого у селищі Дворічне Харківської області внаслідок російського обстрілу загинув літній чоловік. Тіло загиблого евакуювали під ворожими обстрілами та направили на експертизу.
Про це повідомляє поліція Харківської області.
“17 лютого близько 10:20 військовослужбовці Російської Федерації здійснили обстріл цивільних об’єктів у селищі Дворічне Куп’янського району. Один зі снарядів влучив у житловий будинок. Внаслідок вибуху був цілком зруйнований дах та стіна будинку. 68-річний мешканець оселі отримав смертельні тілесні ушкодження”, – зазначають у поліції.
Правоохоронці під обстрілами евакуювали тіло загиблого та направили його для проведення судово-медичної експертизи.
Окупанти обстрілювали Харківщину та обласний центр і напередодні. Так, близько 23:00 окупанти вдарили по Харкову попередньо ракетами ЗРК С-300. Зафіксовані “прильоти” в Основ’янському та Київському районах міста. Обійшлося без постраждалих. Від вибухової хвилі пошкоджені цехи одного з підприємств.
Крім того, ворожих обстрілів зазнали щонайменше 12 населених пунктів. Зокрема Вовчанськ, Новомлинськ, Дворічне, Куп’янськ, Гряниківка та інші.
У Вовчанську російські війська застосували бойову авіацію й артилерію. У Куп’янську обстрілами пошкоджені приватні домоволодіння, гаражі та автомобіль. Сталися пожежі.
У селищі міського типу Великий Бурлук через обстріли отримала поранення 44-річна жінка. Її госпіталізували у стані середньої тяжкості.
Нагадаємо, що 10 лютого, у пʼятницю, окупанти здійснили черговий масований обстріл українських міст та селищ. Так, на Харківщині восьмеро цивільних людей дістали поранення, а також постраждала енергогенерувальна критична інфраструктура.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.