Відповідальність за МH17: Дипломати сподіваються на Конвенцію про заборону фінансування тероризму

Дата: 13 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Створення “гібридного” трибуналу з катастрофи МН-17 не дозволить притягнути громадян Росії до суду. Україна шукає інший варіант.

Про це заявила заступниця міністра МЗС з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Як один із варіантів – це діяти рамках конвенції про заборону фінансування тероризму, повідомляє УП.

За словами Олени Зеркаль, країни спільної групи (Україна, Бельгія, Нідерланди, Малайзія та Австралія) продовжують роботу з пошуку необхідного механізму. Вона наголосила, що ні Україна, ні Росія, ані Малайзія не є сторонами Міжнародного кримінального суду (МКС).

“Тому ми запропонували як один з варіантів це передати можливість юрисдикції із пошуку винних до однієї із країн цієї спільної групи. Ще один варіантів – це створення “гібридного” трибуналу”, – сказала заступник глави МЗС.

Водночас вона додала, що жоден із цих варіантів “не зможе дати відповідь на одне питання – як притягнути російських громадян до відповідальності, оскільки у Росії не буде обов’язку співпрацювати із трибуналом, якщо його створять без рішення Радбезу ООН”.

“Тому у рамках переговорів із РФ щодо застосування конвенції з фінансування тероризму ми також розглядаємо цей випадок як один із терористичних актів, що стався на території України з застосуванням зброї, наданої з російської сторони. І таким чином цей випадок підпадає під дію конвенції про заборону фінансування тероризму”, – заявила Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 13 жовтня Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь катастрофи Боїнга рейсу MH17. У доповіді йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” з території, підконтрольній з території проросійських терористів на сході України.

Білий дім назвав оприлюднення доповіді “важливою віхою” на шляху у притягненні до відповідальності винних в авіакатастрофі, повідомляє ВВС Україна.

Результати розслідування заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков назвав упередженими.

8 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав секретареві Міжнародного кримінального суду прохання про поширення юрисдикції суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів.

Одак Україна досі не ратифікувала Римський статут і тим не сама не приєдналась до Міжнародного кримінального суду як повноцінний член.

У 2000 році Україна підписала Римський статут, проте наступного року Конституційний Суд ухвалив, що документ не відповідає Конституції України. Для цього необхідне внесення поправки в 124-ту статтю Конституції.

16 січня 2015 року народні депутати зареєстрували законопроект “Про внесення змін до статті 124 Конституції (щодо визнання положень Римського статуту)”. Однак, за словами депутата Віталія Купрія, ініціатива гальмується президентом України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: