Відмову у видачі свідоцтва про зміну статі оскаржили в суді

Дата: 22 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Суд визнав неправомірною відмову у видачі трансгендерній людині медичного свідоцтва про корекцію статі.

Як повідомляє громадська організація “Інсайт”, відповідно до отриманого організацією рішення адміністративного суду, задоволені всі вимоги організації за позовом до Комісії зі зміни (корекції) статевої належності. Йшлося про відмову Комісії трансгендерній людині у видачі медичного свідоцтва (що є підставою для зміни документів, що засвідчують особу) при частковому об’ємі хірургічної корекції.

Активісти наводять витримки з постанови: “…аргументи відповідача при відмові у видачі медичного свідоцтва про зміну (корекції) статевої належності, яке є підставою для внесення змін до актового запису про народження цієї особи і видачі нового свідоцтва про народження з подальшою зміною відповідних документів, що засвідчують особистість, є безпідставними, оскільки корекція здійснюється в обсязі, якого бажає пацієнт (позивач)“.

Позивач, в свою чергу, пройшов хірургічну корекцію статевої приналежності, а саме – двосторонню підшкірну мастектомію з періареолярною дерматопексіею.

Відповідач при відмові у видачі свідоцтва послався на роз’яснення ДУ “Інституту урології …” за підписом Головного позаштатного спеціаліста Горпинченко І.І., згідно з яким мінімальним обсягом хірургічного втручання для осіб жіночої статі, що мають діагноз F64.0 (транссексуалізм), є видалення статевих органів і грудних залоз. Колегія суддів дійшла висновку, що посилання на це роз’яснення неправомірні, оскільки воно підписано не належною особою і не може використовуватися як офіційний документ.

Відзначено, що позивач виконав всі вимоги законодавства для зміни (корекції) статевої належності і йому незаконно відмовили у видачі медичного свідоцтва.

Таким чином, суд постановив задовольнити позов ГО “Інсайт”, визнати протиправним і скасувати рішення про відмову у видачі медичного свідоцтва про зміну (корекції) статевої належності, зобов’язати видати свідоцтво для подальшого внесення до актового запису про народження.

Нагадаємо, неурядові організації виступили із заявою про те, що під час проходження трансгендерними людьми процедури “зміни / корекції статевої належності” в державних психіатричних закладах різних міст України порушують права людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: