У соцмережах просять ПАРЄ не повертати голос Росії без звільнення бранців Кремля. Приєднуйтесь!

Дата: 10 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти з групи Save Oleg Sentsov пропонують усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова і закликати членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України.

Організатори флешмобу нагадують, що 10 травня 2014 року в окупованому Криму арештували режисера Олега Сенцова. Відтоді кількість заручників Кремля постійно зростає. 

На сьогодні, за даними активістів, щонайменше 98 українських політв’язнів утримуються в Російській Федерації та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників – у підвалах окупованого Донбасу та 24 українські військовополонені моряки – в Лефортово.

У 2014 році після незаконної анексії Криму Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Тож тепер 16–17 травня 2019 року в Гельсінкі міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи будуть обговорювати нову резолюцію ПАРЄ, яка відкриває шлях до зняття санкцій із Росії.

“Ми маємо донести до  кожного міністра закордонних справ, що будь-який діалог щодо ПАРЄ із Путіним треба починати з питання звільнення Олега Сенцова та всіх заручників Кремля”, – наголошують організатори акції.

Акція проходитиме в мережах з 10 по 17 травня 2019 року.

Аби долучитися, потрібно:

  • написати назву акаунту політика, яку можна взяти за посиланням  https://tinyurl.com/yydgwnvt;
  • завантажити на свою сторінку у Фейсбуці картинку, яку можна взяти за посиланням https://tinyurl.com/y27x7dos;
  • опублікувати основний заклик онлайн-акції: Start a dialogue about PACE only once Russia releases all Kremlin’s hostages!;
  • додати хештеги #SaveCouncilEurope #SaveOlegSentsov.

Аналогічно можна зробити у Twitter.

Крім того, ви можете надіслати від свого імені звернення електронною поштою до одного чи до всіх міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи:

Також сьогодні в Києві активісти пройдуть ходою до 14 посольств європейських країн, де під час акції-перформансу передадуть кожному посольству листа від українських заручників Кремля та нагадають країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати з питання звільнення Олега Сенцова та всіх заручників Кремля.

Хода стартує 13:30 від пам’ятника Ярославу Мудрому на Золотих Воротах та проходитиме за двома маршрутами – по вул. Богдана Хмельницького та по вул. Ярославів вал.

Захід організовують Українська академія лідерства, Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод та PEN Ukraine.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: