Кабмін просять зупинити введення механізму примусової “шкільної прописки” – петиція

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів України просять зупинити запровадження в Україні механізму примусової “шкільної прописки до конкретної школи”, затвердженого Міністерством освіти.

Петиція з такою вимогою опублікована на сайті КМУ 23 квітня 2018 року.

Автор петиції Олександр Равчев підкреслює, що запропонований механізм порушує права дитини на отримання якісної освіти та позбавляє українців права вибору місця навчання для своїх дітей.

“Механізм “примусової шкільної прописки” не вирішує проблему недостатньої кількості закладів освіти у великих місцях і створює додаткові корупційні ризики. Запропонована система жеребкування виключає будь-які можливості контролю та оскарження дій шкільної адміністрації, що стимулюватиме корупцію”, – зазначає Равчев.

За його словами, проблеми, з якими почали боротися у МОН, потребують інших шляхів вирішення.

“Проблему недостатньої кількості місць у закладах освіти не можна вирішувати за рахунок обмеження прав громадян. Її треба вирішувати шляхом будівництва нових шкіл, а низьку якість у вже існуючих – покращенням їхнього матеріально-технічного оснащення та підвищенням кваліфікації педагогів”, – підкреслює він.

Станом на 1 травня під петицією залишили підписи понад 60 осіб з 25 тисяч необхідних.

Нагадаємо, що Центр інформації про права людини вказував на ризики порушення прав людини в разі реалізації запропонованого МОН порядку. Експерти дійшли висновку, що діти третини мешканців міських громад можуть втратити можливість навчатися в школах за фактичним місцем проживання, адже запропонований порядок повністю ігнорує потреби осіб, у яких місце фактичного проживання не відповідає зареєстрованому.

Від 3 до 30% мешканців громад в Україні є внутрішніми мігрантами, які орендують житло і не можуть зареєструвати місце фактичного проживання з незалежних від них причин, а тому запропонований МОН порядок дискримінує внутрішніх мігрантів, діти яких позбавляються права на першочергове зарахування до школи за місцем фактичного проживання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: