В Україні переклали американський двотомник “Охорона психічного здоров’я під час бойових дій”

Дата: 07 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Американсько-українська медична фундація презентувала український переклад двотомника “Охорона психічного здоров’я в умовах війни”. Ця книга охоплює лікування всіх психічних розладів, які виникають у військових під час бойових дій.

Як зазначили на презентації в Українському кризовому медіа-центрі представники фундації, дозвіл на переклад двотомника надано підрозділом Управління начальника військово-медичної служби сухопутних військ США – Інститутом Бордена. Працю переклали та видали за підтримки видавництва “Наш Формат”.

“Ми сподіваємося, що ця книга стане в нагоді не лише психологам та психіатрам, які з її допомогою зможуть застосувати сучасні стандарти та методи в охороні психічного здоров’я, а також сім’ям військовослужбовців, покликаним забезпечувати належну підтримку у психічному здоров’ї своїх близьких”, – підкреслив президент Американсько-української медичної фундації Борис Легета.

Видання містить 8 частин та 47 розділів, над яким працювало понад 150 дописувачів. Праця “Охорона психічного здоров’я в умовах війни” побудована на дослідженнях, які проводилися американськими науковцями та лікарями після воєн в Афганістані та Іраку. У двотомнику описано всі види охорони психічного здоров’я, серед яких – підготовка до демобілізації, надання допомоги в зоні бойових дій, возз’єднання з сім’єю, реінтеграція в суспільство, запобігання самогубствам та посттравматичному синдрому (ПТСР) тощо.

“До сьогодні фактично ми не мали стандартів, з якими можна було б підійти до оцінки психічного стану, що стосується військової ланки медицини. Сфера психічного здоров’я не обмежується виключно медичними показниками. Це – медико-соціальна чи психо-соціальна сфера. І як раз дане виданння показує, наскільки важлива єдність і капеланів, і родини, і соціальних працівників у збереженні психічного здоров’я”, – зазначив заступник начальника української військово-медичної академії Всеволод Стеблюк.

У виданні висвітлено також новий для української медицини розділ – робота з військовополоненими та їхня психологічна підтримка, розповіла координатор Громадської платформи “Волонтерська сотня” Наталія Воронкова.

Двотомник безкоштовно передадуть організаціям, залученим до АТО, медичним установам, де лікують українських військовослужбовців та медичним навчальним закладам.

Працю також можна безкоштовно завантажити з сайту Американсько-української медичної фундації.

Нагадаємо, відповідно до Плану дій Національної стратегії з прав людини у 2016 році Міноборони створило психологічну службу у військових підрозділах ЗСУ.

Згідно зі звітом МОУ, “в контексті створення вказаної служби на даний час в Збройних Силах України впроваджується нова модель психологічного супроводження та надання психологічної допомоги особовому складу Збройних Сил України.

Для надання цільової психологічної допомоги військовослужбовцям укладено меморандуми про співпрацю з шістьма громадськими та волонтерськими організаціями, відповідно до яких у військах (силах) здійснюється діяльність майже 400 психологів-волонтерів.

У перспективі, на 2016 – 2019 роки, центри морально-психологічного забезпечення будуть створені у оперативних (повітряних командуваннях) видах Збройних Сил України.

На базі Українського науково-дослідного інституту соціальної й судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я у вересні створено реєстр суїцидів серед військовослужбовців і демобілізованих із зони АТО.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: