У Росії закрили справу проти “іноземного агента” – голови правозахисної організації “Жінки Дону”

Дата: 24 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Слідчий комітет припинив першу в Росії справу про “злісне ухилення від виконання обов’язків іноземного агента” проти правозахисниці з Новочеркаська, голови організації “Жінки Дону” Валентини Череватенко.

Валентина Череватенко

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури Російської Федерації на запит російського правозахисника, текст якого є в розпорядженні редакції Центру інформації про права людини.

Згідно з відповіддю, стосовно голови правління Фонду сприяння розвитку громадянського суспільства і прав людини Валентини Череватенко 22 червня 2016 року було порушено кримінальну справу за ст. 330.1 КК РФ за “злісне ухилення від виконання обов’язків, визначених законодавством Російської Федерації про некомерційні організації, що виконують функції іноземного агента. А 19 червня справу було припинено через відсутність складу злочину в діях Череватенко.

Водночас сама Валентина Череватенко немає жодної офіційної інформації про закриття справи проти неї. Про це вона сказала в коментарі Центру інформації про права людини.

“Фактом є те, що в мене немає ніякої офіційної інформації щодо моєї справи. Є лише інформація про те, що справу забрали у слідчого, який вів справу і практично пред’явив мені звинувачення 2 червня. Залишалася лише формальність (за словами слідчого). Але потім, 13 червня 2017 року, справу було передано в інший федеральний округ, іншому слідчому. Більше ніякої інформації я не отримувала. І ось сьогодні така новина на сторінках ФБ. Так, я сподівалася і сподіваюся на те, що все це колись припиниться, але вважаю, що поки немає офіційного повідомлення в мене або в мого адвоката, мені коментувати, а тим більше радіти, нема чому”, – сказала Череватенко.

Як відомо, у 2014 році Мін’юст Росії включив до реєстру “іноземних агентів” правозахисну організацію “Союз” Жінки Дону””. Валентина Череватенко очолює координаційну раду організації “Союз” Жінки Дону””, а також правління Фонду сприяння розвитку громадянського суспільства і прав людини “Жінки Дону”, який потрапив до реєстру в 2015 році. Обидва рішення були оскаржені.

У червні 2016 року проти Череватенко було відкрито справу про “злісне невиконання обов’язків іноземного агента”, що стало першим випадком кримінального переслідування за порушення законодавства “про іноземних агентів”. Її звинувачували за статтею330.1 КК, що передбачає покарання у вигляді штрафу до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк до двох років, обов’язкові або виправні роботи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: