В українських медичних вишах готуватимуть спеціалістів з протезування

Дата: 22 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоровʼя затвердило дві нові спеціалізації для магістрів у медичних закладах вищої освіти – “Лабораторна діагностика” та “Протезування-ортезування”.

Про це йдеться на сайті відомства.

Фото: “Цензор.НЕТ”

Нові спеціалізації будуть діяти в межах спеціальності “Технології медичної діагностики та лікування”. Ця програма відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти (ISCED).

“Через війну, розв’язану Росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей унаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження як професії протезиста-ортезиста, так і системи підготовки цих фахівців є вкрай важливим для системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя”, – зазначили у МОЗ.

З початком запровадження підготовки протезистів-ортезистів перед відомством постануть інші важливі завдання, зокрема:

  • затвердити нову редакцію стандарту магістра за спеціальністю “Технології медичної діагностики та лікування” з вимогами до змісту освіти протезиста-ортезиста;
  • запровадити у закладах вищої освіти магістерські та післядипломні програми з підготовки протезистів-ортезистів. Наразі це готові зробити Львівський, Тернопільський та Харківський медуніверситети;
  • передбачити місця держзамовлення на підготовку нових спеціальностей спільно з Міністерством економіки;
  • розробити державний кваліфікаційний іспит “Крок-2” та об’єктивний структурований практичний іспит для атестації протезистів-ортезистів відповідно до міжнародних стандартів.

Раніше ZMINA писала, що в Україні працює програма протезування для учасників бойових дій, за якою держава виділяє до 50 тисяч доларів на одну особу. Цієї суми достатньо для того, щоб поставити високотехнологічний протез.

Нагадаємо, що в урядовому контактному центрі відкрили гарячу лінію для військовослужбовців, які отримали поранення і мають питання щодо реабілітації, протезування чи забезпечення іншою допомогою.

Номер гарячої лінії  1545 (в голосовому меню необхідно обрати кнопку 4). Гаряча лінія працює на базі урядового контакт-центру щодня з 8:00 до 20:00. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter