В українських медіа майже відсутня тема суспільно-політичного життя в окупованому Криму – дослідження
Українські медіа у висвітленні ситуації в окупованому Криму зосереджені здебільшого на ударах по військових об’єктах на півострові, натомість інформація щодо суспільно-політичного життя там майже відсутня.
Такими є результати дослідження, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).
Аналітики дійшли такого висновку, дослідивши контент 10 загальнонаціональних онлайн-медіа у період 16–23 травня 2024 року: “Українська правда”, “Бабель”, Суспільне, “Гордон”, ТСН, УНІАН, “Укрінформ”, Obozrevatel, LB.ua, “Еспресо”.
Більшість інформації про Крим в онлайн-медіа України присвячена:
- ударам по військових об’єктах на півострові, зокрема по російському Чорноморському флоту, – 46% матеріалів;
- заходам, присвяченим 80-й річниці депортації кримських татар – 24%;
- тиску чи переслідуванню жителів півострова окупаційною владою та силовими структурами – 9%.
Водночас жителі Криму не мають змоги дізнаватися про соціальну складову буття на півострові з українських медіа, а люди, які переїхали з окупованого півострова до материкової частини України, тим більше залишаються малопоінформованими про життя там.
“Нестачу інформації люди змушені заповнювати з малодостовірних джерел, як-от російські медіа чи неверифіковані сторінки в соціальних мережах”, – наголосила аналітикиня ІМІ Олена Голуб.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що окупанти в Криму поширюють десятки фейків про Україну та НАТО, дезінформація спрямована на аудиторію в сотні тисяч людей.