В Україні вийшла книга про боротьбу нацменшин та корінних народів з російською агресією

Дата: 12 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

В Україні випустили альманах спротиву, де зібрали історії про те, як національні меншини та корінні народи України протистоять російській агресії. 

Про це розповіли в Медіацентрі Україна. 

Обкладинка видання. Скриншот із сайту Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

Книга вийшла друком та в електронному форматі

Заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Лосовський під час презентації зазначив, що Україна є однією з найбільш поліетнічних країн у Європі.  Так, згідно з даними останнього перепису населення, близько 20% населення становлять національні меншини, а за кількістю їх налічують близько 130. 

“Вони є представниками походження з різних національних спільнот, але вони є українцями. І багато з них продемонстрували себе як на військовому полі, в Збройних силах України, в Силах територіальної оборони. Але також вони себе продемонстрували в іншій роботі протидії російському агресору – це і гуманітарна робота, це й волонтерська робота, інформаційна робота, це і робота медиків наших”, – каже він. 

В Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки. Закон, спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших їхніх прав, ухвалили ще 2021 року. 

Російська влада намагається відправляти на війну проти України етнічні меншини, щоб уникнути проведення загальної мобілізації етнічних росіян.

 

Нагадаємо, що цього року в Києві презентували книгу, в якій дали визначення терміну “рашизм”. Його штучно утворили шляхом поєднання англійського слова “Russia” та слова “фашизм”.

Слово поки не загальновживане, але, наприклад, торік у квітні, звертаючись до українців, президент Володимир Зеленський використав саме його, щоб описати те, що робить Росія в Україні. Окрім цього, у парламенті офіційно підтримують науковців, журналістів, політологів та все громадянське суспільство, яке виступає за популяризацію та визнання “рашизму” у світі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter