Зеленський підписав закон про корінні народи

Дата: 22 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про корінні народи України”.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Володимир Зеленський

Відомство звертає увагу, що підписаний документ “спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів та інструментів роботи з Україною”. Він також визнає представницькі органи корінних народів. 

Так, Закон визначає, що корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

“Корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови й культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України”, – йдеться в законі.

Крім того, документ забороняє заперечення етнічної належності чи етнічної самобутності корінних народів України.

Представницькі органи корінних народів також можуть брати участь у їхньому міжнародному представництві.

Ухвалений 1 липня закон набирає чинності з дня його опублікування.

Як відомо, лише реєстрація законопроєкту у Верховній Раді спричинила обурення в сусідній Росії, бо в ньому не згадували “росіян”. Влітку Держдума РФ навіть ухвалила постанову, якою засудила документ, однак її автори, вочевидь, не розібралися, що означає термін “корінні народи”. Раніше представництво Зеленського в Криму публічно розтлумачило Путіну та російській Держдумі значення терміна “корінні народи” в міжнародному праві.

Відомо також, що президент Росії Володимир Путін у середу провів телефонну розмову з канцлером ФРН Ангелою Меркель, під час якої згадував ухвалений в Україні закон про корінні народи. У повідомленні пресслужби Кремля закон названо “дискримінаційним”.

Нагадаємо, що корінними вважають народи, які проживають у багатоетнічних суспільствах незалежних країн і є нащадками тих, хто населяв ці території в період завоювання, колонізації або встановлення наявних кордонів. У 2007 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила декларацію про права корінних народів, адже, за даними організації, у більш ніж 70 країнах світу до таких належать 370 мільйонів людей, а багатьом з них загрожує зникнення.

Згідно з декларацією, на території проживання корінного народу без його згоди чи прохання не можна вести будь-яку військову діяльність. У статті сьомій також ідеться про те, що “корінні народи мають колективне право на життя в умовах свободи, миру та безпеки як самобутні народи й не мають зазнавати жодних актів геноциду чи будь-яких інших актів насильства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter