В Україні створили Dialogue Group – платформу для міжнародної співпраці, яка забезпечить підтримку розслідування злочинів РФ

Дата: 05 Березня 2023
A+ A- Підписатися

В Україні створили платформу для міжнародної співпраці – Dialogue Group, яка забезпечить посилення міжнародної підтримки України на юридичному фронті щодо розслідування злочинів РФ проти України.

Про це, як повідомляє Офіс генпрокурора, заявив Генеральний прокурор Андрій Костін під час конференції United for Jusrice у Львові.

Фото: Офіс генерального прокурора

До заяви приєдналися заступник прем’єр-міністра Нідерландів та міністр закордонних справ Вопке Гукстра, єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, президент Євроюсту Ладіслав Хамран, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, а також представники міжнародних інституцій та країн, які ініціювали створення діалогової групи.

Не може бути миру без справедливості та притягнення до відповідальності. Ми не можемо і не будемо просто так забувати ті жахіття, які пережили в Ізюмі, Бучі, Ірпені, Харкові, Херсоні, Маріуполі та інших містах”, наголосив Костін.

Він зазначив, що Україна твердо вірить у мобілізацію міжнародних і національних зусиль для забезпечення відповідальності Росії як держави, а також персонального переслідування винних, відповідно до норм міжнародного права.

“Робота діалогової групи буде зосереджена на координації зусиль за чотирма напрямами: технічна та експертна допомога, співпраця з міжнародними організаціями та партнерами, які займаються збором доказів, комплексна співпраця в рамках національних розслідувань, робота з неурядовими громадськими організаціями“, – розповів генпрокурор.

За його словами, як платформа для співпраці, Dialogue Group об’єднуватиме зусилля та допомагатиме суб’єктам правосуддя в Україні та третіх країнах, міжнародним механізмам та громадянському суспільству.

Нагадаємо, найближчим часом в Україні запрацює Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. Це сприятиме більш ефективному розслідуванню міжнародних злочинів, вчинених в Україні, адже дозволить посилити слідчу роботу безпосередньо на місцях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter