В Україні прирівняли електронні паспорти до паперових

Дата: 31 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила Закон “Про електронні паспорти”.

Про це повідомили на сайті парламенту. 

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Закон закріплює визначення термінів “е-паспорт” та “е-паспорт для виїзду за кордон”. Обидва документи можна створити безкоштовно за бажанням особи. Їх можна показувати на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства. В е-паспорті також міститиметься інформація про місце проживання і код платника податків.

“Україна стала першою державою світу, в якій цифрові паспорти стали повними юридичними аналогами звичайних документів. Це – інноваційний крок не лише для нашої країни, а й усього світу. Ми створили унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися”,зазначив у фейсбуку міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Е-паспорт також прийматимуть ЦНАПи для надання державних послуг, державні установи та суди. Крім того, електронний документ можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках – для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн.

Використання е-паспортів в Україні відбувається в межах реалізації експериментального проєкту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів від 15 квітня 2020 року. Як пояснювали автори документа, цей проєкт є тимчасовим, а тому електронний паспорт поки не можна використовувати для поїздок за кордон. 

Раніше парламент уже прирівняв цифрові водійські права в застосунку “Дія” до паперових. Також у додатку в тестовому режимі можна зареєструвати місце проживання онлайн, перевірити місце реєстрації та адресу голосування, отримати електронні варіанти індивідуального податкового номера (ІПН) та довідки внутрішньо переміщеної особи. 

Нагадаємо, що влітку минулого року в Україні запустили чат-бот, який допомагатиме отримати паспорт.

Як відомо, людина без паспорта не має можливості користуватися базовими конституційними правами на освіту, охорону здоров’я, працю, безпеку тощо, не може легально працевлаштуватися та забезпечувати свою сім’ю, допомагати рідним. Окрім того, діти, які народжуються в батьків, що проживають без документів, перебувають під ризиком безгромадянства. За даними ООН, в Україні проживає понад 33 тисячі осіб без громадянства або осіб з невизначеним громадянством. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: