В окупованому Криму 15 жінок зазнали переслідувань за кримінальними справами. Росію закликали не дискримінувати жінок

Дата: 14 Березня 2024
A+ A- Підписатися

В тимчасово окупованому Криму 15 жінок зазнали переслідувань за кримінальними справами. 

Такі дані наводить Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ).

З початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова у 2014 році сотні активістів потрапили під репресії за свою громадянську позицію.

У правозахисній організації вказують, що спочатку це були тільки чоловіки, однак російська влада не зупинилася і почала обмежувати права кримчанок. 

Кримськотатарський ресурсний центр вказує, що найуразливішою групою є саме дружини політичних в’язнів в Криму. Це, як правило, релігійні, не надто забезпечені, багатодітні сім’ї.

Після затримання єдиного годувальника, відповідальність за забезпечення сім’ї лягає на жінок. Через це вони не можуть приділяти достатньої уваги вихованню дітей та позбавлені можливості повноцінної самореалізації в суспільстві.

“Саме дружини та матері політв’язнів виходять на одиночні пікети, приходять під будинки судів для того, щоб підтримати своїх рідних. За це окупанти затримують їх, виносять перестороги, штрафують”, — мовиться у повідомленні.

У КРЦ також вказують на негативну тенденцією переслідування активісток Криму за кримінальними та адміністративними справами.

“Жінки системно піддаються репресіям і навіть були зафіксовані випадки вбивств та зникнення”, — вказують у правозахисній організації.

Загалом із 2014 року вони зафіксували:

Два заочних арешти:

 • журналістки Гульсум Халілової
 • дочки політв’язня Елеонори Бекірової

Одне переслідування у кримінальному порядку:

 • співачки Джамали

12 притягнень до кримінальної відповідальності:

 • Еліни Мамедової
 • Лариси Китайської
 • Галини Довгополої
 • Анни Сухоносової
 • Ніни Малахової
 • Зарєми Куламєтової
 • Зареми Умерової
 • Валерії Гольденберг
 • Ірини Горобцової
 • Ірини Данилович
 • Леніє Умерової
 • Еміне Зекеряєвої

Правозахисники також вказують, що жінки в Криму зазнають порушення своїх прав та психологічного насильства з боку окупаційної влади.

Кримськотатарський ресурсний центр закликав Росію виконувати свої міжнародні зобов’язання, припинити дискримінацію та насильство щодо жінок та незаконне переслідування всіх жителів Криму.

За останніми даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно ув’язнила 208 громадян України. З них 125 – представники корінного кримськотатарського народу. Із загальної кількості 33 – арештовані (з них 22 – кримські татари), 149 – ув’язнені (з них 99 кримських татар), 26 – без статусу. Наразі в Україні підтверджено інформацію про 1,5 тисячі цивільних заручників, затриманих Росією. Утім, їх значно більше, оскільки росіяни затримують людей щодня на тимчасово окупованих територіях.

Напередодні в Україні стартувала акція “Листи до вільного Криму”, у межах якої небайдужих співгромадян просять з 19 лютого до 19 травня включно писати листи підтримки бранцям Кремля, яких незаконно утримує Росія. Детальніше з інструкцією з написання листів до бранців Кремля можна ознайомитися за цим посиланням.

Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму у свій чатбот. Також Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

Нагадаємо, напередодні Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 104 випадки викрадень і 55 випадків катувань проукраїнських активістів росіянами в тимчасово окупованому Криму, починаючи з початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова 2014 року.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

4 березня 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні в переданні далекобійних ракет Taurus, необхідних для відновлення територіальної цілісності України відповідно до міжнародного права.

Шольц час від часу озвучує нові обґрунтування, чому Німеччина не має передавати Україні Taurus, зокрема для деокупації Криму. Серед цих причин він назвав, що ФРН нібито має зберегти контроль над розгортанням цього озброєння, а це можливо лише за присутності на українській території німецьких солдатів. Шольц також відкинув ідею присутності німецьких військ в Україні. Низка експертів звинувачує Шольца, що він озвучує причини непередання Taurus, які не мають під собою підґрунтя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter