В Гаазі родичі загиблих в катастрофі МН17 провели акцію біля російського посольства

Дата: 11 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Рідні та близькі загиблих внаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом в липні 2014 року вкотре провели акцію протесту біля посольства РФ в Гаазі (Нідерланди): розмістили 298 порожніх стільців навпроти будівлі — по одному для кожної жертви.

Про це повідомило видання NOS.

Озброєний проросійський сепаратист стоїть на уламках літака Malaysia Airlines Boeing 777 біля населеного пункту Грабово на Донеччині, 17 липня 2014 року. Джерело: REUTERS

Такі щорічні акції, починаючи з 2018 року, проводить об’єднання родичів і для родичів загиблих — Робоча група зі встановлення правди про катастрофу MH17. Заходи спрямовані проти ставлення Росії до події 17 липня 2014 року.

Попри те, що розслідування, проведене Спеціальною об’єднаною слідчою групою (JIT), довело, що літак рейсу MH17 збили російською ракетною установкою “Бук” з поля, контрольованого проросійськими бойовиками, а також попри велику кількість доказів цього, які побачив суд в Гаазі, Росія завжди заперечувала свою причетність до катастрофи.

Щороку родичі загиблих протестують проти відмови РФ визнати свою причетність.

“Навіть після восьми років розслідування і збалансованого кримінального процесу, що тривав майже три роки”, – йдеться в заяві організації.

Нагадаємо, що останнє судове засідання щодо загибелі пасажирів рейсу Малайзійських авіаліній, збитого у небі на Донбасі в липні 2014 року, відбулося в Нідерландах 10 червня 2022 року. Остаточне рішення планують оголосити наприкінці 2023-го.

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, збили над Донеччиною 17 липня 2014 року. Катастрофа забрала життя 298 людей, які перебували на борту літака.

Українська влада поклала провину за катастрофу на проросійських бойовиків, ті своєю чергою звинуватили українську сторону.

29 липня 2015 року Росія заветувала проєкт резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи літака рейсу МН17. За документ проголосували 11 з 15 країн, що брали участь у голосуванні. Три країни — Китай, Ангола і Венесуела — утрималися.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь щодо цієї авіакатастрофи. У ній йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” із території, підконтрольної проросійським терористам на Сході України.

24 травня 2018 року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що літак збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53 бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. Крім того, було оприлюднено відео маршруту того “Бука”.

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського боїнга. Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті.

Розгляд справи в Окружному суді Гааги тривав з березня 2020 року.

Трьох обвинувачених у справі окружний суд визнав винними. Йдеться про Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка, які отримали довічне.  Четвертого обвинуваченого – Олега Пулатова – виправдали. 

У травні 2022 року прокуратура Нідерландів виклала у відкритий доступ всі матеріали справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter