Уряд додав дрони до переліку товарів, на які волонтери можуть збирати без сплати податків

Дата: 05 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів України розширив перелік товарів та послуг благодійної допомоги, на які волонтери можуть збирати гроші без оподаткування. 

Про це йдеться в постанові уряду № 550 від 2 червня 2023 року.

Ударно-розвідувальний безпілотник Punisher від компанії UA Dynamics. Фото: shotam.info

Відповідно до постанови уряд розширив перелік засобів, товарів (робіт, послуг), які не вносять до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб. Цей список був встановлений ще постановою 2016 року.

У документі раніше вказували продукти, одяг, канцелярію та побутові товари, тепловізори, приціли, засоби для моніторингу рівня радіації, обладнання для пошуку вибухівки тощо. Однак перелік не містив інших товарів, які волонтери передають військовим: дрони, антидронові рушниці, пульти, окуляри, Starlink тощо. 

Тепер же уряд додав до переліку безпілотні літальні апарати та низку товарів для них: парашути, навігаційні прилади, апаратуру зв’язку, радіоапаратуру дистанційного керування, лінзи та об’єктиви камер, цифрові камери, оптичні прилади та частини до них, двигуни, батареї та акумулятори, частини двигунів та інші частини тощо.

Також до списку ввійшли субпідрядні роботи як частина виробництва безпілотних літальних апаратів, ремонтування та технічне обслуговування безпілотників.

Раніше волонтерка Любов Шипович скаржилась, що благодійники досі мусять платити податки зі зборів для військових навіть за умови реєстрації їх у базі волонтерів. Водночас міністр фінансів Сергій Марченко це спростовував. 

Нині Шипович зазначає, що до нового переліку потрапило не все необхідне.

“Але обіцяють розробити процедуру швидкого внесення змін і виділити спецпредставника від уряду для волонтерів. Відповідальними за це призначили Мінсоцполітики. Оксано Жолнович, дуже хочемо з вами зустрітись, щоб розробити дійсно дієвий механізм”, – написала вона на своїй сторінці у фейсбуку. 

Нагадаємо, ZMINA розповідала, як волонтерам уникнути оподаткування в розмірі 19,5%, якщо вони збирають значні суми коштів на допомогу ЗСУ на власні картки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter