Український Омбудсман вимагає від МКЧХ публічних заяв про те, що Росія не надає гарантій безпеки

Дата: 20 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Українська влада вимагає від МКЧХ активних дій на захист прав людини, зокрема визнання того, що Росія не надає гарантій безпеки для поїздки комітету на тимчасово окуповану територію, тим самим перешкоджаючи зустрічі з українськими військовополоненими. 

Про це під час брифінгу повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: “Слово і Діло”

“Щодо співпраці з МКЧХ, то з першого дня після свого призначення я провів з ними першу зустріч, і  проводжу спілкування фактично кожного тижня – або це телефонні розмови, або особисті зустрічі”, сказав Лубінець.

За його словами, вперше за вісім із половиною років МКЧХ юридично прописав на своєму офіційному сайті, що зараз відбувається російсько-український міжнародний військовий конфлікт, згідно з міжнародним правом. Адже досі вони використовували терміни або “конфлікт”, або “криза в Україні”.

“Зрозуміло, що ми постійно не тільки привертаємо їхню увагу, а ми шукаємо нові механізми, щоб вони виконували чітко свій мандат. Я, як омбудсман, постійно це не тільки коментую, я намагаюся зробити так, щоб вони почали виконувати свій мандат. Наразі, на наш погляд, вони цього не роблять”, сказав Лубінець.

Уповноважений з прав людини також нагадав, що представники МКЧХ не прибули на лінію розмежування у Запорізькій області. За їхньою відповіддю, вони не прибули, бо не отримали гарантії безпеки від російської сторони.

“Проблема МКЧХ у тому, що вони за маскою нейтральності не хочуть назвати речі своїми іменами. Якщо вам не дає РФ гарантій безпеки, то єдине, що вимагає Україна, щоб ви публічно сказали, що РФ не надає вам гарантій безпеки, і саме через це ви не можете прибути до Оленівки, Донецька, Горлівки – до всіх місць, де тримаються наші військовополонені й цивільні заручники, де відбувається так звана “фільтрація”, сказав Омбудсман.

Уповноважений Верховної Ради вважає, що МКЧХ має реагувати на те, що у сучасному світі у центрі Європи є концтабори зафіксувати це і привернути увагу всього світу, публічно про це заявити. На його переконання, це абсолютно логічно і повністю відповідає мандату МКЧХ.

Нагадаємо, що багатьох українських військових, яких у вересні повернули додому, тримали в одиночних камерах, де вони практично не мали засобів особистої гігієни та їжі. Крім того, полонені жодного разу не бачили представників МКЧХ. 

Україна вкотре привертає увагу всього світу до того, що з військовополоненими потрібно поводитися гідно, і таке ставлення необхідно вимагати від обох сторін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter