Українські правоохоронці ігнорують випадки порушення професійних прав адвокатів – експерт

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

За три роки за статтями, що пов’язаними з роботою адвокатів, правоохоронці внесли відомості про вчинення кримінальних правопорушень до ЄРДР лише 665 разів.

Про це повідомляє видання “Закон і бізнес” з посиланням на заступника голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при Національній асоціації адвокатів України Юрія Григоренка.

За його словами, в Україні масовий характер мають випадки звернення адвокатів із заявами про вчинення щодо них кримінальних правопорушень за статтями, де вони є потерпілими. Так, у 2017 році в країні зареєстрували 315 кримінальних проваджень щодо таких випадків, у 2018 році – 307, а цього року вже 43. Водночас у 2019 році більшість справ стосувалися втручання в діяльність захисника чи представника (36 випадків), погроз або насильства щодо захисника чи представника (2) та умисного знищення або пошкодження майна захисників (2). 

“Всього в першій половині 2019 року до суду не скерували з обвинувальним актом жодного кримінального провадження, закрили 12%, а щодо 88% кримінальних проваджень не прийнято жодного рішення. Очевидним є те, що правоохоронці продовжують ігнорувати випадки порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Фактично стороною обвинувачення саботується розслідування кримінальних проваджень, де адвокати є потерпілими, пропри те що зазначені факти вчинення злочинів щодо адвокатів пов’язані з їх професійною діяльністю”, – зазначає Григоренко. 

Як відомо, на початку березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини побачило порушення прав адвокатів в Україні та рекомендувало правоохоронним органам вжити заходів для їхнього захисту. Експерти задокументували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах. Експерти, зокрема, фіксували спроби залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів. У всіх цих випадках порушниками виступали члени крайніх правих груп.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: