Україна опинилася на першому місці в Європі за кількістю довічників – дослідження

Дата: 04 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Україна опинилася на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічується 1541 особа.

Про це з посиланням на дослідження “Довічне ув’язнення: глобальний підхід до прав людини” на своїй сторінці у Facebook розповів правозахисник Вадим Човган.

За його словами, у Європі є всього чотири країни, що мають схожу з українською ситуацію щодо довічного ув’язнення:

“Туреччина (126 осіб мають довічне), Литва (118), Угорщина (41) та Болгарія (24). Тобто найближчий лідер – Туреччина, і то вона має в 12 разів менше “безперспективних” довічників”, – наголосив Човган.

Також, за інформацією правозахисника, щодо всіх вищезгаданих країн наразі є негативні рішення Європейського суду, а стосовно України таке “вже на підході”

Водночас Україна увійшла й у першу п’ятірку за цим же показником у світі. Обігнали країну США (53 290 засуджених), Кенія (3676), Таїланд (3176) і Аргентина (2282).

Нагадаємо, що в українському законодавстві наразі відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Відбувши 20 років покарання, вони можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі. У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

Центр інформації про права людини докладно розповідав історію Володимира Панасенка, якого у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі. Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, скоєне на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини. Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти нього сфальшована.

Чоловік подавав скаргу до Конституційного Суду щодо положень Кримінального кодексу, які виключають можливість дострокового звільнення, проте судді відмовляли йому

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: