У Туреччині суд залишив під вартою місцеву директорку Amnesty International та 5 правозахисників

Дата: 18 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Турецький суд залишив під вартою директора місцевого відділення Amnesty International та п’ять інших правозахисників.

Іділь Есер

Про це повідомляє Deutche Welle.

Іділь Есер, директорка турецької Amnesty International, була однією з 10 активістів, включаючи громадян Швеції та ФРН, які були затримані 5 липня під час відвідування семінару з питань цифрової безпеки та управління інформацією в готелі поблизу Стамбула.

Державний прокурор Туреччини попросив у суді в понеділок взяти всіх їх під варту під час судового розгляду щодо ймовірного членства в терористичній організації. Прокурор не уточнив, про яку саме організацію йдеться.

Суд наказав звільнити чотирьох активістів, решту взяли під варту.

Нагадаємо, 5 липня у Стамбулі було безпідставно затримано директорку Amnesty International Туреччини Іділь Есер разом із сімома іншими правозахисниками та двома викладачами, що проводили семінар для правозахисників.

“Затримання її та інших правозахисників під час відвідування звичайної навчальної події, є гротескним зловживанням владою та демонструє, наскільки небезпечною є ситуація, з якою стикаються правозахисники в Туреччині. Іділь Есер та ті, кого було затримано разом з нею, повинні бути негайно і беззастережно звільнені”, – заявив Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

В організації повідомляють, що Іділь Есер та іншим затриманим не було надано доступу до адвокатів, що поліція зобов’язана зробити не пізніше, ніж через 24 години після затримання. Також їм не було надано право контактувати з членами родини, яке має бути надано негайно.

Затримані правозахисники: Ілкнур Остюн, Women’s Coalition, Іділь Есер, Amnesty International, Гіналь Куршун, адвокат, Human Rights Agenda Association, Нален Еркем, адвокат, Citizens Assembly, Нейта Таштан, Equal Rights Watch Association, громадянська асамблея, Озлам Далкіран, Шейхмуз Озбеклі, адвокат, Велі Аку, Human Rights Agenda Association.

Також було затримано двох іноземних тренерів — громадян Німеччини та Швеції, і також власника готелю.

Ці затримання відбулися менше, ніж через місяць після того, як Голову правління Amnesty International Туреччини Танера Кіліча було затримано за безпідставними звинуваченнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: