У Росії українця запроторили в штрафний ізолятор після його вимог надати медичну допомогу

Дата: 02 Грудня 2016
A+ A- Підписатися
Незаконно переміщеному на територію Росії громадянину України Валерію Макарову не надають медичну допомогу у виправній колонії республіки Адигея №1. 
 
Про це Центру інформації про права людини повідомив правозахисник Регіонального центру прав людини Сергій Мокренюк
 
За його словами, так званий “Армянський міський суд Республіки Криму” засудив українця 2015 року за кримінальний злочин. Йому присудили 12 років ув’язненням. Згодом Валерія Макарова для відбування покарання відправили на територію Росії. 
 
“У нього погіршується здоров’я. У нього травма голови, яку він отримав у 2009 році, а також ушкоджені три хребці. Йому стає все гірше і гірше”, – розповідає Сергій Мокренюк. 
 
“У цій колонії не лише свідомо не проводять обстеження та не надають медичну допомогу, а й забороняють ув’язненим тримати при собі медичні документи”, – додає він. 
 
Через відсутність медичної допомоги чоловік розпочав голодування. 
 
“Замість того, щоб надати йому лікаря, його покарали тим, що запроторили в штрафний ізолятор за надуманими причинами”, – розповідає правозахисник, однак зауважує, що у нього немає інформації про офіційне формулювання такої причини.   
 
За його словами, Валерій Макаров звернувся у червні 2016 року до офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, Міністерства юстиції, МЗС України. Він проінформував державні органи про своє бажання повернутись в материкову Україну, але його питання досі лишається невирішеним, каже правозахисник, який водночас вказує на бездіяльність українських відомств у вирішенні цього питання. 
 
Нагадаємо, 8 вересня 2016 року у цій же ж виправній колонії помер мешканець Херсонщини, громадянин України Валерій Керімов. Він не дочекався медичної допомоги. 
 
За словами правозахисника Романа Мартиновського, засудженого у грудні 2014 року севастопольським судом до 6 років Керімова вивезли відбувати покарання до Росії. Чоловік на момент арешту хворів на гепатит В і С, а також на туберкульоз.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: