У переселенців проблеми, бо невизнана окупація Донбасу – Сироїд

Дата: 17 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Державна політика стосовно внутрішньо переміщених людей мала б починатись з визначення статусу територій на сході країни як в Україні, так й у світі.

Про це під час парламентських слухань заявила віце-спікерка Верховної Ради Оксана Сироїд.

“Я майже переконана, що ми маємо таку величезну проблему із переселенцями, і ми не маємо відповіді на питання для людей, тому що ми не визначили статусу цих територій. Сьогодні вся міжнародна спільнота уникає поняття “окупація сходу України”. Окупація поширюється лише на Крим. Хоча якщо ви подивитесь на міжнародні договори: на Гаазьку конвенцію, на Женевську конвенцію, то це однозначна окупація”, – цитує віце-спікерку кореспондент Центру інформації про права людини.

На її переконання, визначення статусу тих територій уможливило б пошук захисту для переселенців та громадян, які проживають на окупованих територіях.

Оксана Сироїд натякнула міжнародним організаціям, зокрема заступниці голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіони Фрейзер, що “потрібно починати зустрічатись з реальністю”.

“Так можна висловлювати претензії до країни, про те, що вона не достатньо дбає про права громадян, які є на території, підконтрольній Україні і вздовж лінії розмежування, але скажіть, чи готова ООН визнати окупацію Донбасу? От з цього потрібно починати. Я думаю, якби ООН, ЄС та Рада Європи вимовило, що Донбас окупований, – це дало б нам зовсім інші інструменти для захисту прав своїх людей. Я думаю, що треба просто починати зустрічатись з реальністю й називати речі своїми іменами. Тоді ми знайдемо правильні ршіення”, – сказала вона.

Нагадаємо, станом на 1 лютого кількість зареєстрованих переселенців в Україні перевищила 1 мільйон 704 тисячі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: