У Києві ВІЛ-позитивному відмовили в медичній допомозі

Дата: 26 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Валентина Школяренка, що має ВІЛ-позитивний статус та хворіє на мультирезистентний туберкульоз, примусово виписали з лікарні.

Як повідомив хворий чоловік, завідувач туберкульозним відділенням Київського тубдиспансеру неодноразово принижував його, говорив, що такі, як він, є загрозою для суспільства і не повинні жити. А потім хворого взагалі виписали з лікарні, незважаючи на його тяжкий стан. Журналістам “5 каналу” він розповів, що протягом двох тижнів у лікарні через неналежне лікування померло 20 людей. 

Валентин Школяренко має ВІЛ-позитивний статус та хворіє на мультирезистентний туберкульоз. Кілька днів тому його несподівано виписали із лікарні, не пояснивши нічого та не віддавши виписки. Після того, як чоловіку стало погано просто на вулиці, “швидка” відвезла його до туберкульозної лікарні вдруге, але там відмовили у госпіталізації. Завідувач відділенням навідріз відмовився надавати Валентину допомогу, грубо з ним розмовляв та навіть штовхнув його в груди та вдарив по голові“, – йдеться у повідомленні на facebook-сторінці Київського відділення “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ”.

Головний лікар стверджує, що виписали Валентина за погану поведінку: він нібито ганявся за людьми з ножем, через що викликали міліцію, а також вживав наркотики та палив у палаті. Лікарі у спілкуванні вели себе нахабно, порозумітися з ними було важко.

Соціальний працівник та юрист “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ” змогли повернути Школяренка до лікарні та взялися контролювати його лікування. Представники мережі зазначають, що, доки такі випадки траплятимуться, проект мережі “Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва” лишатиметься актуальним. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: