У Києві С14 розігнала табір ромів на Лисій горі та спалила їхні намети
У Києві учасники праворадикальної громадської організації “Січ-С14” вигнали ромів з табору на Лисій горі, а також спалили їхні речі та намети.
Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав координатор організації Сергій Мазур.
19 квітня він оприлюднив допис про те, що “С14 з Муніципальною вартою разом з представниками РДА Голосієво вкотре висунили ультиматум залишити заборонену територію парку до завтра”.
“У разі невиконання цієї вимоги їх вже по-іншому попросять піти. У рамках закону”, – йдеться у дописі.
21 квітня він написав, що лише частина ромів залишила табір у парку після цього ультиматуму.
“Але після переконливих законних аргументів інші теж вирішили піти з забороненої території… Ми поприбирали за ними майже все сміття, демонтували намети та безпечно спалили”, – повідомив він.
Представниця ромського фонду “Чіріклі” Зола Кондур у коментарі Центру інформації про права людини розповіла, що питання з цим табором існує вже 4 роки. За її словами, люди з табору хочуть інтегруватися та співпрацювати з владою. Однак інші мешканці району висували вимоги, щоб роми не заходили в маршрутки та магазини, бо боялись заразитись туберкульозом.
“Водночас медичне обстеження ромів у таборі не виявило ні туберкульозу, ні СНІДу”, – сказала правозахисниця і додала, що Голосіївська РДА не хоче залучати соціальні служби.
Вона також заявила, що адміністрація Голосіївського району Києва через ромського співака вимагала, аби роми полишили територію. Вони переселились углиб парку.
“Їх було важко знайти. Кому вони тепер заважали, я не розумію”, – коментує вона.
Зола Кондур вказує на свободу пересування. Вона наполягає, що роми не порушують українського законодавства, якщо вони знаходяться у лісі або власник приватної території не заперечує проти їхнього перебування.
Правозахисниця переконана, що погроми ромських таборів чи відселення їх до залізничного вокзалу Києва ще більше погіршать ситуацію. Вона повідомила, що її організація надіслала звернення до Київської міської державної адміністрації з проханням терміново за участі соціальних служб, Уповноваженої Верховної Ради з прав людини розробити програму, яка б вирішила це питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ромські погроми – це наслідки відсутності міжетнічної політики в Україні. Коментарі експертів
Вона шкодує, що Національна поліція не розслідує подібні погроми на ромські табори і не робить жодних заяв. Адже це спонукає праворадикальні організації надалі вдаватись до погромів.
Нагадаємо, у квітні 2017 року в районі Березняки у Києві також спалили рештки табору ромів. Його мешканці залишили через погрози. Роми, які проживали біля озера Нижній Тельбін в київському районі Березняки, кілька місяців регулярно отримували погрози. 31 березня о 5-й ранку в табір прийшли чоловіки в балаклавах і погрожували мешканцям та фотографували їх, брали відбитки пальців і казали “вимітатись”, бо скоро Євробачення. Це дуже налякало жителів табору. Ініціатором виселення ромів на Березняках був депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.
У липні 2017 року в Одесі прихильники ультраправої організації “Сокіл” закликали перехожих уникати контактів з представниками ромської національності, називаючи їх “паразитами суспільства”. Активісти організації поширювали листівки з погрозами на адресу цієї етнічної групи.
Наприкінці серпня 2016 року мешканці села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили будинки представників ромської меншини після того, як чоловік нібито ромської національності був звинувачений у вбивстві 9-річної дівчинки. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут 3 роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки.