У Києві протестують проти Лукашенка у переддень його візиту в Україну

Дата: 20 Липня 2017
A+ A- Підписатися

У переддень офіційного візиту президента Білорусі Олександра Лукашенка білоруська громада Києва пікетує Адміністрацію Президента. 

Про це інформує у четвер білоруська служба “Радіо Свобода“.

“Білоруська громада Києва і білоруські добровольці проводять пікет на вулиці Банковій, де розташована Адміністрація українського президента. Вони вийшли на акцію під біло-червоно-білими і українськими прапорами”, – повідомляє видання.

Учасники пікету тримали плакати з портретами російського президента Володимира Путіна і Олександра Лукашенка з підписом “Два чоботи пара”.

Окрім того, в руках протестуючих і портрети білоруського добровольця Тараса Аватарова. Чоловіка засудили в Білорусі на п’ять років позбавлення волі.

До акції приєдналась мати Тараса – Людмила Поспєх. Напередодні вона звернулася до президента України Петра Порошенка із закликом заступитися за її сина,який захищав цілісність української території на Донбасі.

За її словами, Аватарова затримали не в Білорусі. Вона твердить, що молодого чоловіка нібито викрали в Києві спецслужби Росії і передали співробітникам КДБ. Вони відправили його спочатку в Гомель, а звідти поїздом до Мінська.

Організатори пікету повідомили, що запланували акцію на 20 липня, оскільки не знали точного графіку візиту глави Білорусі в Україну. 

“У нас заявка на проведення пікету подана до міської влади на два дні. Ми і завтра вийдемо на акцію”, – сказала Галина Сарочик, лідерка організації білорусів “Сябри”.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко перебуватиме в Україні з дводенним офіційним візитом 20-21 липня. Очікується, що глави держав обговорять розвиток політичної, торговельно-економічної та гуманітарної співпраці між Білоруссю й Україною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter