У Києві можуть закрити школу для незрячих

Дата: 08 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Міжобласна вечірня школа для незрячих у Києві опинилася під загрозою закриття.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, школу можуть закрити через те, що її існування не відповідає українському законодавству. Зараз навчально-консультаційні пункти цієї школи діють у різних регіонах, у 24 містах, а фінансуються з бюджету Шевченківського району Києва. Вчителі та громадські активісти сподіваються, що проблему вирішать, змінивши підпорядкування цих пунктів.

Зараз КМДА розглядає проект рішення про ліквідацію школи для незрячих і слабозорих, яку минулого року, за даними Міносвіти, відвідувало понад 700 учнів віком від 14 до 71 року. У школі вони вивчають абетку Брайля. Для продовження такого навчання в іншому місці потрібне спеціальне обладнання.

Якщо школу закриють, частина учнів стане нікому не потрібною, говорить заступник директора Майя Гамонь: “Неповнолітніх учнів можуть забрати, а повнолітніх учнів жодна денна загальноосвітня школа не бере. А у нас, мабуть, відсотків 75, якщо не 80 – це повнолітні люди“.

Після закриття школи у регіонах залишиться лише шість спеціалізованих закладів для незрячих, де вони зможуть здобути повну середню освіту.

У КМДА журналістам повідомили, що Міносвіти пропонує створити у регіонах для цих людей вечірні школи або спеціальні класи при загально освітніх закладах, а учнів київського пункту переведуть до школи №97 імені Олени Теліги. Але виявилося, що у школі не знають про таке рішення.

Оксана Потимко, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету “Львівська політехніка”, розповідає, що в Україні лише одна дитина навчається в звичайному шкільному класі – в селищі Великий Любінь на Львівщині: “Для того, щоб цю дитину вчити, я спершу мала вчити вчителя, забезпечити всю матеріальну базу, тобто відповідну друкарську машинку, відповідні підручники, папір – тому що сліпа людина не пише ручкою в зошиті, вона пише на спеціальному папері брайлівському, і це досить дорогий папір“.

За її інформацією, 750 незрячих і слабозорих українських дітей навчаються у спеціалізованих школах-інтернатах, а майже тисяча фактично не має можливості взагалі вивчати шрифт Брайля. 

Нагадаємо, у травні під час моніторингового візиту до Одеської школи-інтернату представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадські монітори виявили, що у закладі немає психіатра та невропатолога, не вистачає спеціальних тростин для пересування дітей з вадами зору.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: