У Білорусі журналістів незареєстрованих ЗМІ на мітингах прирівняли до демонстрантів

Дата: 20 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У Білорусі інтернет-ресурсам пропонують зареєструватися як ЗМІ. Працівників видань, які цього не зробили, не визнаватимуть журналістами.

Про це повідомляє видання “Білоруський партизан”.

Як ідеться в повідомленні, поправки до закону вводять нові правила для мережевих видань, які тепер зобов’язані стати юридичними особами, з юридичною адресою в приміщенні нежитлового фонду і редактором, у якого є білоруський паспорт та не менш як п’ятирічний стаж роботи на керівних посадах у ЗМІ.

Поки виданням дозволили не реєструватися, але в цьому випадку власники і репортери таких інтернет-ресурсів не визнаються журналістами, не мають права на отримання і захист джерела інформації, а при появі на масових акціях прирівнюються до демонстрантів.

Також нові норми вводять обов’язкову ідентифікацію осіб, які розміщують матеріали або коментарі на будь-яких сайтах та форумах; обов’язкову модерацію; допускають блокування соцмереж і обмеження доступу до інтернет-ресурсів у позасудовому порядку.

Коментуючи ситуацію, зустрічаючись 10 квітня з керівниками та колективами найбільших державних ЗМІ, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що завдання нового закону про ЗМІ – захистити людей від деструктивної інформації.

“ЗМІ – це святе. І якщо держава може тримати в руках ці ЗМІ – фінансуючи, підтримуючи та інше, особливо електронні, – держава це має робити. Це дуже державна справа. А якщо приватні, то ми повинні так домовитися з приватником, щоб він обов’язково дотримувався своєї домовленості”, – підкреслив Лукашенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: