У ЄС запровадили обмеження для осіб, що проводили кампанію поширення пропаганди на підтримку агресії РФ проти України
28 липня Рада Європейського Союзу запровадила нові обмежувальні заходи щодо семи фізичних та п’яти юридичних осіб з Росії, відповідальних за проведення кампанії під назвою “RRN” (“Останні достовірні новини”), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку війни РФ проти України.
Про це йдеться у пресрелізі на сайті Ради ЄС.
“Ми націлені на тих, хто здійснює інформаційні маніпуляції та втручання у рамках ширij] гібридної кампанії Росії проти ЄС та держав-членів. З цими новими списками ми надсилаємо сильний сигнал, що ми знаємо, як вони маніпулюють нашим інформаційним простором та як вони працюють. Ми сповнені рішучості запобігати, стримувати та ефективно реагувати на ці загрози за допомогою нових інструментів“, – заявив Жозеп Боррель, Верховний представник із закордонних справ та політики безпеки.
Кампанія, в якій брали участь державні органи або органи, пов’язані з російською державою, спирається на підроблені вебсторінки, що імітують відомі ЗМІ та урядові портали європейських держав. Розповсюдженню кампанії сприяли зокрема державні органи РФ.
Рада ЄС запровадила санкції проти інтернет-видання Inforos. У ЄС зазначають, що ця компанія пов’язана з російською військовою розвідкою і контролює понад 270 фейкових сайтів із проросійською пропагандою.
Крім того, під обмеження потрапила автономна некомерційна організація “Діалог”. Як повідомляється, її створив Департамент інформації та технологій Кремля, а сама організація “тісно пов’язана з адміністрацією президента РФ“.
У підсанкційний список також включили Інститут російської діаспори та дві російські ІТ-компанії, залучені до дезінформаційної кампанії RRN, серед них: “Агентство соціального проєктування” та “Структура національних технологій”.
За причетність до дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України, під санкції Євросоюзу потрапили:
- Тимофій Васильєв – керівник відділу стратегічного управління російської автономної некомерційної організації “Діалог”;
- Ілля Гамбачідзе – засновник двох російських компаній: “Агентство соціального проєктування” та “Структура національних технологій”;
- Олександр Старунський – офіцер російської військової розвідки та засновник Інституту російської діаспори;
- Анастасія Кирилова та Ніна Дорохова – засновниці та генеральні директорки пропагандистського інтернет-видання Inforos;
- Сергій Пантелєєв – співробітник російської військової розвідки та засновник Інституту російської діаспори;
- Денис Тюрін – офіцер російської військової розвідки та засновник Inforos.
Як зазначається, загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, тепер поширюються приблизно на 1 800 фізичних та юридичних осіб. Всі ці особи підлягають заморожуванню активів, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати або перетинати територію ЄС транзитом.
Нагадаємо, у червні поточного року у Франції Міністерство закордонних справ заявило про викриття масштабної схеми, що поширює дезінформацію про війну РФ в Україні.
Раніше ZMINA повідомляла, що аналітики центр DFRLab зафіксували активне зростання кількості підписників російських, китайських та іранських державних медіа у твіттері після зміни політики платформи: таку тенденцію зафіксували з кінця березня 2023 року.