У Туреччинні можуть відновити смертну кару для винних у вбивстві жінок

Дата: 05 Січня 2024
A+ A- Підписатися

У Туреччині Головний прокурор Верховного апеляційного суду Бекір Шахін запропонував відновити смертну кару для винних у вбивствах жінок.

Про це пише CNN Türk.

Джерело: Guardian. Фото: Alexey Panferov/Alamy

Смертну кару в Туреччині фактично не застосовували з 1984 року. А офіційно країна заборонила її  у 2004 році в межах реформ, покликаних сприяти вступу до Європейського Союзу. Наразі у Туреччині за вбивство жінки найсуворішим покаранням є довічне ув’язнення.

Як інформує видання, Головний прокурор Верховного апеляційного суду Туреччини Бекір Шахін вважає, що цього недостатньо і потрібно повернути смертну кару за вбивство, до того ж якщо жінка була вагітною.

“Я вважаю, що ті, чию вину буде доведено повинні бути засуджені до смертної кари. За деякі злочини має бути смертна кара… Людина, яка зарізала вагітну жінку, повинна бути засуджена до смертної кари, а не до довічного ув’язнення з обтяжувальними обставинами”, – заявив Шахін.

Водночас посадовець відмовився визнавати зв’язок між злочинами проти жінок і виходом Туреччини зі Стамбульської конвенції Ради Європи, присвяченій протидії гендерно зумовленому насильству.

Феміциди й насильство проти жінок досі залишаються проблемою в Туреччині.

За даними турецької неурядової платформи “Ми зупинимо феміцид”, у 2023 році чоловіки вбили щонайменше 315 жінок, а ще 248 померли за підозрілих обставин.

Нагадаємо, у квітні 2021 року в Туреччині суд виправдав жінку, на ім’я Мелек Іпек, яку звинуватили у вбивстві чоловіка, що кривдив її. 

Як відомо, Туреччина, яка у 2012 році стала першою країною, що ратифікувала конвенцію Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству, ухвалену в Стамбулі, у березні 2021 року вийшла з неї.

Проблема домашнього насильства в Туреччині є дуже серйозною. Декілька років тому художник Вахіт Туна створив у Стамбулі інсталяцію з 440 пар жіночих туфель, що символізували кількість жертв такого  насильства, яких офіційно налічили в країні лише за один рік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter