У Техасі заборонили аборти після шостого тижня

Дата: 02 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

В американському штаті Техас набув чинності закон, що забороняє проводити аборти після шести тижнів вагітності.

Про це повідомляє BBC.

Фото: Sergio Flores / Getty Images

Підписаний у травні губернатором штату Грегом Ебботом документ називають “законом про серцебиття”, адже, як указують автори ініціативи, саме після настання шести тижнів у плода “починає битися серце”.

Водночас фахівці, зокрема акушери-гінекологи, наполягають, що на шостому тижні виявити можна лише “частину тканини плода, яка стане серцем”, а жінки на цьому терміні й самі зазвичай не знають про вагітність. За даними активістів, до 90% абортів у штаті раніше робили після шостого тижня. 

Закон дозволяє будь-якій людині, а не тільки жителям штату подати до суду на будь-кого, хто “допомагає і підбурює” до аборту. Під це визначення підпадають не тільки лікарі, а й весь персонал клінік, члени сім’ї або, наприклад, священнослужителі, що дали жінці неправильну з погляду закону пораду. Позивачі можуть отримати відшкодування збитків на суму до 10 тисяч доларів.

Виняток для переривання вагітності становить лише письмове показання лікаря. Однак зробити аборт після зґвалтування або інцесту жінки в Техасі відтепер не можуть. 

Фото: actionnews5.com

Починаючи з 2019 року низка американських штатів ухвалила закони, якими обмежили право жінок на аборт. Один з найжорсткіших ухвалили сенатори штату Алабама. Переривання вагітності в штаті, згідно з документом, вважається злочином на будь-якому терміні. Одразу після ухвалення документа там хотіли судити за вбивство 27-річну Марші Джонс, яка внаслідок пострілу в живіт втратила дитину. Однак розголос та обурення громадськості допомогли зняти з дівчини обвинувачення. 

Закон у штаті Техас активісти намагались оскаржити у Верховному суді, однак це не вдалось. 

Ще в 1973 році Верховний суд США ухвалив рішення в справі “Роу проти Вейда” та постановив, що жінка має право перервати вагітність за власним бажанням доти, доки плід не стане життєздатним. Під життєздатністю мається на увазі автономність, “здатність існувати поза материнським організмом, зокрема за медичної підтримки”. 

Нагадаємо, що минулого року Конституційний суд Польщі визнав незаконними аборти. Відтоді в країні жінка не зможе перервати вагітність, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плода або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. 

Польське законодавство в питанні абортів і до запровадження заборони було одним з найсуворіших у Європі, що призвело до появи явища “абортивного туризму” до сусідніх країн, а також існування “абортивного підпілля”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter