Один зі штатів США заборонив аборти майже у всіх випадках

Дата: 15 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Законодавці американського штату Алабама ухвалили законопроект про заборону абортів, окрім випадків, коли вагітність загрожує здоров’ю матері.

Про це повідомляє BBC.

Акція протесту проти заборони абортів в Алабамі 

Сенат ухвалив рішення про фактичну заборону абортів 25 голосами, проти були лише шість осіб. Відтепер аборт у штаті вважатиметься злочином на будь-якому терміні вагітності. Жінки Алабами не зможуть зробити операцію навіть у разі зґвалтування або інцесту, але існує можливість переривання вагітності, якщо вона загрожує життю матері. Журналісти наголошують, що відповідальність у штаті нестимуть не жінки, а лікарі. Автори закону передбачили для медиків покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 99 років.

Депутат від Республіканської партії в Алабамі Террі Коллінз, який є одним з авторів документа, сказав, що, згідно із законом, дитина в утробі матері відтепер вважається людиною. У свою чергу його опоненти від демократів наголошують на тому, що сенатори порушують права жінок. Бобі Сінглтон від Демократичної партії заявив, що законопроект “криміналізує лікарів” і є спробою чоловіків “розповісти жінкам, що робити зі своїми тілами”.

За даними BBC, лише за останній рік обмеження щодо абортів запровадили у 16 штатах США. Одним з останніх випадків стало ухвалення відповідного закону в штаті Джорджія. Губернатор-республіканець Брайн Кемп підписав документ 7 травня, проте одразу після цього законодавців почали активно критикувати не тільки активісти та правозахисники, які казали про ризики трактування абортів на терміні понад шість тижнів як убивства і залучення до відповідальності, але й зірки Голлівуду. 

Річ у тому, що на території штату творці фільмів знімають дуже багато стрічок, що позитивно впливає на бюджет Джорджії. У відповідь на підписання документа деякі з них уже почали говорити про те, що можуть закрити свої проекти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter