У США вперше за 67 років стратять жінку

Дата: 20 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

У США стратять Лізу Монтгомері, засуджену за вбивство вагітної жінки та викрадення її дитини.

Про це повідомили у Мін’юсті країни. 

Ліза Монтгомері та вбита нею Боббі Джо Сіннет

У грудні 2004 року тоді ще 36-річна Ліза Монтгомері вбила у місті Скідмор, що у Міссурі, вагітну Боббі Джо Сіннет. Вбивця приїхала до будинку жертви нібито для купівлі собаки. Монтгомері спочатку спробувала задушити Сіннет, а коли та втратила свідомість, то розрізала живіт та вкрала її недоношену дитину. 

Спочатку Монтгомері намагалась видати поліцейським викрадену дитину за власну, але згодом зізналась у вбивстві. Вже у жовтні 2007 року суд визнав її винною в умисному вбивстві та викраденні, а як покарання призначив смертний вирок. Жодної апеляції жінки суд не задовольнив. Наразі страта Монтгомері запланована на 8 грудня у виправній колонії Терре-Хот в Індіані.

На сайті Мін’юсту також повідомили, що на 10 грудня призначили страту Брендона Бернарда, який разом зі спільниками вбив двох людей у 1999 році. 

Засудженим до смертної кари у США людям вводять ін’єкції психотропного препарату пентобарбітал

Відомо, що влада США вирішила відновити виконання смертних вироків на федеральному рівні минулого року. Про це, зокрема, просив президент країни Дональд Трамп, коли вимагав стратити засудженого за організацію теракту на Бостонському марафоні у 2013 році терориста Джохара Царнаєва. Мораторій на страту у США був неформальним, адже мін’юст перевіряв процедуру застосування смертельної ін’єкції психотропного препарату пентобарбітал. Найвища міра покарання здійснювалася в деяких штатах, але в низці, наприклад у Нью-Йорку, була під забороною.  

Нагадаємо, що в сучасному світі смертна кара в багатьох країнах скасована на законодавчому рівні або не використовується. Торік правозахисники зафіксували найменшу кількість страт за 10 років.

Однак найвищу міру покарання досі використовують, наприклад, у сусідній Білорусі. Остання відома страта відбулася там у грудні минулого року. Розстріляти в країні можуть тільки чоловіків, які скоїли злочин після настання 18-річного віку і не досягли до моменту ухвалення вироку 65 років. Родичам засуджених до смертної кари не повідомляють про день розстрілу, не надають останнього побачення перед стратою і не видають тіла для поховання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter