Влада США знову виконуватиме смертні вироки

Дата: 26 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Після двадцятирічної перерви в застосуванні на федеральному рівні влада США відновить виконання смертних вироків. У міністерстві юстиції країни заявили, що з 9 грудня 2019 року планують стратити п’ятьох засуджених у в’язниці Терре-Хот в Індіані. 

Про це повідомляє DW. 

Наразі у США засуджено до смертної кари понад 2600 осіб. Йдеться про найбільш жорстоких злочинців, ув’язнених за вбивства, зокрема й вбивства дітей, які очікують страти більш ніж 15 років. Для виконання смертних вироків застосовуватимуть смертельну дозу психотропного препарату пентобарбітал. 

Мораторій на страту на федеральному рівні був неформальним, мін’юст США перевіряв процедуру застосування смертельної ін’єкції. Водночас найвища міра покарання здійснювалася в деяких штатах. У низці штатів, наприклад Нью-Йорку, смертна кара заборонена.  

Нагадаємо, що в сучасному світі смертна кара в багатьох країнах скасована на законодавчому рівні або не використовується. Деякі правозахисні організації, такі як Amnesty international, вважають, що смертна кара є найгіршим виявом недотримання прав людини та грубо порушує право на життя, що закріплено в багатьох міжнародних договорах.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter