У Сімферополі учні складали нормативи з протирадіаційної оборони

Дата: 12 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

У Сімферополі де-факто влада провела військово-спортивну естафету для школярів, які ввійшли до складу російської воєнізованої організації “Юнармія”.

Про це інформує пресслужба Південного військового округу Міноборони Росії.

 

Учні брали участь, зокрема, в розбиранні та збиранні автомата Калашникова та “пройшли випробування “Зона радіоактивного зараження”, яке містить виконання нормативу з надягання загальновійськового захисного комплекту (ЗЗК)”.

“Учасники змагання продемонстрували не тільки влучність і витривалість, але й свої інтелектуальні здібності. Крім естафети, юнармійці визначили кращих на навчальній точці з військової топографії та в знанні пристрою і тактико-технічних характеристик автомата Калашникова”, – йдеться в повідомленні.

У російському Міноборони повідомили, що “тематика проведеної естафети була спрямована на загальновоїнську підготовку” учнів загальноосвітніх установ.

Нагадаємо, у січні формування “Регіональний центр тактичної підготовки “Крим тактика” в Сімферопольському районі навчав українських дітей тактичної підготовки.

Як відомо, ст. 438 Кримінального кодексу України не дозволяє застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, та інші порушення законів і звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами. Стаття 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняє державі-окупанту тиск і примус мешканців окупованої території до служби у своїх збройних силах, а також пропаганду на користь добровільного вступу до армії держави-окупанта. Прокуратура Автономної Республіки Крим наразі розслідує злочин мілітаризації в Криму за ч. 1 ст. 438 КК України. 

Раніше українські правозахисні організації заявили, що зібрали дані про “причетних до мілітаризації дітей” у Криму. Серед них щонайменше 12 осіб: від незаконних “міністрів освіти Криму” до вчителів шкіл, які булять дітей за невступ до мілітаристських формувань. 

Прокуратура АРК та Кримська правозахисна група надіслали до Міжнародного кримінального суду (МКС) спільне інформаційне повідомлення про мілітаризацію кримських дітей як воєнний злочин. 

11 грудня прокурорка МКС Фату Бенсуда завершила попереднє розслідування в справі “Ситуація в Україні”. Офіс прокурора збирається звернутися до суддів МКС із клопотанням про порушення кримінальної справи.

Раніше ZMINA детальніше розповіла, як Російська Федерація мілітаризує кримських дітей у тимчасово окупованому Криму. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: