У Саакашвілі діагностували симптоми посттравматичного стресового розладу
У колишнього президента Грузії та громадянина України Міхеїла Саакашвілі після 50 днів голодування діагностували симптоми психічного розладу.
Про це повідомляє “Грузія Online”.
На зміни в психічному стані Саакашвілі раніше звертали увагу його мати та адвокат.
“Михайло Саакашвілі, якого я бачив в Україні, і Михайло Саакашвілі, якого я бачив сьогодні, – дві різні особи. З огляду на його стан я не думаю, що він зможе нормально захищати свої права на судових процесах. Голодування залишило на ньому дуже великий відбиток. Йому потрібна серйозна реабілітація. Я не знаю, чи зможуть у цьому шпиталі надати Саакашвілі всю необхідну допомогу”, – розповідав захисник колишнього президента Євген Грушовець.
Після перевірки в Саакашвілі виявили синдром посттравматичного стресового розладу, який, за словами президентки центру “Емпатія” Маріам Джишкаріані, має зв’язок з фактом тортур у в’язниці та в системі.
“…Є також неврологічна симптоматика. Ви знаєте, що йдеться про енцефалопатію, яка є результатом голодування. Пацієнту потрібне стаціонарне мультидисциплінарне лікування-реабілітація”, – сказала вона.
Водночас медики вважають, що Саакашвілі може брати участь у запланованому на 29 листопада судовому засіданні.
“Рішення про судовий процес він ухвалить сам, у нього немає такого психічного розладу, щоб він не зміг з’явитися до суду. Рішення у зв’язку з цим він ухвалює сам”, – запевнила Джишкаріані.
Саакашвілі припинив голодування після переведення до військового шпиталю в Горі. До цього його примусово помістили до тюремної лікарні та опублікували відео, на яких Саакашвілі нібито їсть. Сам він переконував, що приймав добавки за призначенням лікарів. У листах з в’язниці політик звинувачував владу Грузії в закликах до його вбивства.
Ексочільник Грузії опинився за ґратами на батьківщині 1 жовтня і . Там його заочно засудили до трьох та шести років у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та в справі про побиття 2005 року депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
Фотографія обкладинки: Sergey Dolzhenko / EPA