У Рубіжному російські військові викрадають дітей, а потім вимагають від матерів іти на українські позиції для розвідки

Дата: 26 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У місті Рубіжному на Луганщині російські військові викрадають дітей та змушують їхніх матерів іти на позиції українських військових, щоб потім отримати дані про місця дислокації. 

Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай

Фото: Tyler Hicks / The New York Times

Гайдай не уточнив, про яку кількість викрадених дітей ідеться. Посадовець лише розповів, що жінок змушують іти до українських захисників нібито в пошуках гуманітарної допомоги. 

“Брати якісь там гуманітарні набори чи продукти й потім повертатись і розповідати, як облаштовані позиції українських захисників. Якщо жінки цього не зроблять, то вони погрожують розстріляти дітей”, – каже Гайдай. 

Випадки, коли російські військові та ті, хто їм допомагає, викрадають дітей для отримання, наприклад, інформації чи зброї, не є поодинокими. Аналітики Харківського інституту соціальних досліджень, які разом із благодійниками з фонду “Голоси дітей” підготували звіт щодо становища, проблем та потреб українських дітей на війні, вже розповідали про декілька таких ситуацій. 

Так, наприкінці березня особи, які співпрацювали із загарбниками, після погодженням з російськими офіцерами викрали двох неповнолітніх синів у мешканця одного з міст Харківської області, щоб обміняти їх на зброю, яку він мав. Чоловік нібито збирав її на місцях бойових дій. 

Також російські військові вербують дітей для участі у війні. Про такі випадки відомо на Луганщині та Харківщині. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: Reuters 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter