У першої ув’язненої в Україні виявили коронавірус

Дата: 14 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Перший випадок зараження коронавірусом виявили серед засуджених Чернівецького слідчого ізолятора, однак адміністрація установи стверджує, що особа з іншими в’язнями не контактувала.

Про це повідомили в Державній кримінально-виконавчій службі. 

Жінка, в якої знайшли коронавірус, прибула до СІЗО наприкінці березня. Тоді в неї виявили симптоми гострої респіраторної інфекції, а тому одразу відправили до шпиталю. Адміністрація установи запевняє, що жінка не контактувала з іншими в’язнями. Однак щодня серед них проводять моніторинг стану здоров’я.

Нагадаємо, що після оголошення карантину правозахисники вже зверталися до влади, щоб та захистила людей, які перебувають у пенітенціарних установах, від впливу коронавірусу. Відомо, що через пандемію коронавірусу тюрми випускають в’язнів, зокрема в США та Ірані.

Однак, як розповіли згодом правозахисникам самі в’язні, єдині заходи проти поширення коронавірусу, про які їм відомо, – це заборона на пересування територією установ, на переміщення засуджених між установами, а також заборона побачень.

Розповіді в’язнів згодом підтвердив і моніторинг Омбудсмана в київському СІЗО. Виявилося, що в установі люди не мають мила, а маски адміністрація видала лише медпрацівникам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: