У парламенті пропонують визнати Білорусь державою-агресором і розірвати дипвідносини

Дата: 20 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови про визнання Білорусі країною-агресором, а також заклик розірвати з нею дипломатичні відносини.

Про це повідомив у понеділок народний депутат Ярослав Юрчишин.

За його словами, Білорусь має відповідати за повномасштабну війну, оскільки надала свою територію для вчинення агресії проти України.

Депутат нагадав, що волонтери неодноразово закликали парламент визнати Білорусь країною-агресором. Адже цей крок потрібен для притягнення білоруського режиму до відповідальності та майбутніх репарацій Україні.

“Ми пам’ятаємо про допомогу білорусів у війні проти російської навали й вдячні бійцям Полку Калиновського. Однак Білорусь як країна має нести юридичну відповідальність за злочини, скоєні на нашій території”, – додав він.

Текст постанови, зареєстрованої у Верховній Раді 16 червня, наразі відсутній, та в пояснювальній записці вказується, що український парламент визнає Білорусь державою-агресором і закликає уряди інших держав і міжнародні організації зробити те саме.

Крім того, Рада в постанові закличе уряд “негайно опрацювати питання розірвання дипломатичних відносин між Україною та Республікою Білорусь”, а також закличе міжнародну спільноту до посилення санкційного тиску на Мінськ та притягнення до відповідальності воєнних злочинців.

Хоча Білорусь безпосередньо не вводила війська в Україну, з її території 24 лютого 2022 року відбувалося вторгнення російських сил. Крім того, білоруські оборонні заводи допомагають Росії, а з її території регулярно здійснюються удари ракетами й дронами по Україні.

Раніше зміна публікувала докладні пояснення експертів з міжнародного права про те, чому Білорусь є державою-агресором щодо України попри відсутність бойових дій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter