У Нідерландах партія правих популістів пропонує повертати українців додому в “безпечні регіони”

Дата: 30 Січня 2024
A+ A- Підписатися

У Нідерландах члени партії “Фермерсько-громадянський рух” запропонували уряду повернути до України українців, які знайшли в країні прихисток від війни. 

Слова депутатки Мони Кайзер цитує видання dutchnews.nl. 

Мона Кайзер. Фото: Robin Utrecht / ANP 

Фермерсько-громадянський рух, який представляє Кайзер, є правопопулістською партією, чимало членів якої є так званими євроскептиками. На думку депутатки, українські біженці могли б повернутися на “Захід України”, що видається їй “відносно стабільним”

“Невже українці не могли б там (на Заході України. – Ред.) безпечно розміститися?” – цитує слова Кайзер видання. 

Окрім цього, політикиня поцікавилась, чи повертатиме додому нідерландський уряд українських чоловіків призовного віку, а також запропонувала українцям, які знайшли роботу в Нідерландах, “сплачувати оренду житла та медичне обслуговування”. Автори публікації, коментуючи цю заяву, звернули увагу, що багато з українців, які знайшли прихисток в країні, і так це роблять. До прикладу, за даними національного статистичного агентства CBS, майже половина з них уже мають роботу.

Деякі колеги депутатки Кайзер сприйняли її заяви тривожно. До прикладу, депутат Джуліан Бушофф не розуміє, як Фермерсько-громадянський рух розглядає можливість відправити людей назад до країни, що перебуває в стані війни. Цікаво, що влада країни радить власним громадянам не їздити до України через небезпеку.

Попри те що в Україні є регіони, де безпекові наслідки повномасштабного вторгнення росіян відчувають не так гостро, як, наприклад, поблизу фронту, назвати ці регіони безпечними не можна, бо в них зберігається постійна загроза ракетних обстрілів. 

Окрім цього, війна позначилася на економіці, тому в більш ніж половини родин із середнім доходом та більшості малозабезпечених в Україні погіршилася фінансова ситуація. За оцінкою Світового банку, унаслідок повномасштабного вторгнення майже чверть українців опинилися за межею бідності. 

Нагадаємо, що європейські політики почали активніше висловлювати думки щодо повернення українських біженців до України після схожих за змістом закликів деяких українських посадовців. До прикладу, з пропозицією скасувати допомогу на місцях, щоб повернути українців додому, виступав радник керівника Офісу президента України й колишній нардеп та журналіст Сергій Лещенко.

Також торік міграційна служба просила іноземних колег не інтегрувати українських біженців. Очільниця відомства відома тим, що нарікає на існування прав людини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter