У Мінську затримали більш ніж пів сотні людей, які вийшли на підтримку Колесникової
8 вересня білоруські силовики в Мінську затримали 59 людей, які вийшли на акцію підтримки викраденої напередодні членкині Координаційної ради опозиції Марії Колесникової.
Про це повідомили в правозахисному центрі “Весна”.
Акція, на яку спочатку прийшли переважно жінки, розпочалася ввечері біля Комаровського ринку. За даними правозахисників, трьох затриманих відвезли до міліцейського відділку. Також серед мітингувальників, яких забрали силовики, є двоє громадян Ізраїлю.
Акції протесту 8 вересня відбулися не тільки в Мінську. Так, у Бресті жінки зібралися, щоб провести протест у вигляді ланцюга солідарності, однак силовики розігнали їх та затримали журналіста, який висвітлював подію. За даними правозахисників, його відвезли до відділку для давання свідчень.
Нагадаємо, що членкиню Координаційної ради опозиції Марію Колесникову викрали невідомі 7 вересня. Її затримали в центрі Мінська, посадили в мікроавтобус із написом “Зв’язок” і відвезли в невідомому напрямку. За повідомленням Інтерфаксу-Україна, Колесникову намагалися примусово вивезти з Білорусі до України, але вона порвала свій паспорт, щоб залишитись.
Наразі місце перебування Колесникової невідоме, правозахисники звернулися до ООН щодо викрадення.
Відомо, що Координаційну раду опозиції в Білорусі створили для мирного передання влади в країні. Членами органу стали, зокрема, лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, представник страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський та звільнений за підтримку протестувальників ексдиректор Купалівського театру Павло Латушко.
Наступного дня після створення ради білоруські силовики звинуватили опозиціонерів у спробі захоплення державної влади.
Нещодавно колеги, друзі та родичі виступили із закликом звільнити з-під варти міжнародну медіаторку, авторитетну білоруську юристку з багаторічним досвідом Лілію Власову, яка також входить до Координаційної ради опозиції. Її затримали наприкінці серпня силовики з департаменту фінансового контролю, однак досі точної інформації про те, за що саме переслідують Власову, немає.