Білоруську владу закликають звільнити юристку Власову, яка входить до Координаційної ради опозиції

Дата: 03 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Колеги, друзі та родичі вимагають звільнити з-під варти міжнародну медіаторку, авторитетну білоруську юристку з багаторічним досвідом Лілію Власову. 

Відповідне звернення опублікували у фейсбуку на сторінці юридичної компанії “Власова, Міхель і партнери”, директоркою та старшою партнеркою якої вона є.

Жінку, яка входить до Координаційної ради опозиції, затримали наприкінці серпня силовики з департаменту фінансового контролю, однак досі точної інформації про те, за що саме переслідують Власову, немає. 

“Внесок Лілії Власової у створення правової держави, повагу до законності й формування правової культури в нашій країні складно переоцінити. Усі роки практики в статусі юриста і медіатора Лілія Власова була зразком професіоналізму і принциповості. Саме тому інформація про її затримання стала шоком не тільки для колег, близького оточення і друзів, а й для всієї юридичної спільноти”, – розповідають автори звернення. 

Також автори звернення закликали підписати його та поширити інформацію про ув’язнення Власової, щоб про нього дізналося якомога більше людей. 

Нагадаємо, що Координаційну раду опозиції в Білорусі створили для мирного передання влади в країні. Членами органу стали, зокрема, лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, представник страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський та звільнений за підтримку протестувальників ексдиректор Купалівського театру Павло Латушко.

Наступного дня після створення ради білоруські силовики звинуватили опозиціонерів у спробі захоплення державної влади. 

Відомо, що вибори президента Білорусі відбулися 9 серпня. Офіційно їх виграв Олександр Лукашенко, однак опозиція стверджує, що результати білоруської ЦВК сфальсифіковано. Одразу після закінчення голосування тисячі білорусів вийшли на вулицю та вимагали чесного підрахунку голосів, однак силовики почали жорстко розганяти їх. Протести в країні не вщухають і до сьогодні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: