У Маріуполі члени спротиву малюють на будинках окупантів і колаборантів літеру “Ї”

Дата: 27 Січня 2023
A+ A- Підписатися

У Маріуполі члени групи спротиву маркують будинки окупантів і колаборантів символом “Ї”.  

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко

У такий спосіб активісти протестують проти окупаційної влади й ведуть тихий спротив у місті, каже посадовець.

“Малюйте, пишіть, маркуйте окупантів – нехай ті, хто за Україну, але ще не знає, що він не сам, підіймуть голови”, – закликав Андрющенко.

На світлинах, опублікованих посадовцем, видно написи “*баш русню з нами”, “Азов”, “Маріуполь – Україна”, “Україна понад усе” та “Ми все бачимо”.

Рух громадянського спротиву “Жовта стрічка” виник навесні 2022-го в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території – від Бердянська до Енергодара, від Луганська до Нової Каховки, від Криму до Донеччини.

Попри постійну загрозу життю, викрадення та тортури проукраїнські активісти продовжують підпільний протест. Символом опору окупації стала жовта стрічка, яка з’являлася на вулицях міст, на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій.

Нагадаємо, що професор паризького Інституту політичних досліджень та Відкритого університету Каталонії Феліп Дац каже, що ненасильницький вид спротиву завадив деяким довгостроковим військовим і політичним цілям російської влади, а також може стати вирішальним у завершенні російської окупації. 

Детальніше про це ви можете прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter