У Києві запрацював штаб з ліквідації наслідків російських обстрілів енергетики: він діятиме 24/7

Дата: 15 Січня 2026
A+ A- Підписатися

У Києві почав роботу штаб із ліквідації наслідків російських обстрілів енергетичної інфраструктури. Його створили за дорученням президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр енергетики Денис Шмигаль після першого засідання.

Фото: Євген Котенко / “Укрінформ”

За його словами, штаб працюватиме на постійній основі та в цілодобовому режимі. Основне завдання – швидко реагувати на наслідки атак і стабілізувати ситуацію з електро- та теплопостачанням у столиці.

Штаб також координуватиме роботу в Києві та Київській області. Під час першого засідання учасники заслухали інформацію про вже вжиті заходи від Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ та представників місцевої влади столиці й області.

Окремо обговорили подальші кроки для оперативного ремонту пошкоджених енергетичних об’єктів, створення резервів обладнання та залучення міжнародної допомоги. У міністерстві наголосили на потребі системної й узгодженої роботи всіх залучених структур.

Також штаб приділив окрему увагу посиленню захисту енергетичної інфраструктури. Учасники сформували перелік заходів без публічного розкриття деталей та визначили відповідальних за їх реалізацію.

Шмигаль подякував ремонтним бригадам, комунальним службам і енергетикам, які працюють у складних умовах і відновлюють електро- та теплопостачання в оселях киян.

Раніше ZMINA писала, що у столиці через російські обстріли по енергетиці працюють аварійні відключення, у сотнях будинків кілька днів немає тепла та подекуди води, тож для обігріву на вулицях розгорнули десятки пунктів незламності та роздають гарячу їжу.

Над відновленням руйнувань працюють 629 бригад ремонтників, втім, пошкодження серйозні, а РФ не припиняє обстрілів, тож прогнозувати подальшу ситуацію складно, кажуть у ДТЕК.

Нагадаємо, що уряд починає формувати резерв обладнання, необхідного для ремонтів енергетичної інфраструктури, пошкодженої російськими військовими.

Аналітики торік попереджали, що для відновлення руйнувань може забракнути матеріалів, дефіцитних не лише в Україні, а й у світі загалом. Так само попереджали про те, що частина міст може лишитися без опалення, якщо критичні об’єкти не захистити так, як обіцяли. 

Російські військові знищили більшість генерації електрики в Україні, а кампанію масованих обстрілів почали в жовтні 2022 року. Правоохоронці розглядають ворожі удари як складник геноциду, а в ООН не відкидають, що вони можуть бути злочином проти людяності

14 січня у Києві під час ліквідації наслідків російських обстрілів по інфраструктурі загинув працівник комунального підприємства. Відбулось це під час розвантаження генератора, яким мали заживити житловий будинок. Уряд напередодні саме звітував про початок таких робіт. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter